Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Pod oknem

Do 8 marca zgłoszenia kandydatur do „Miłosiernego Samarytanina 2014”

Po raz jedenasty Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza organizuje plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku”, w którym honoruje osoby bezinteresownie i z poświęceniem pomagające drugiemu człowiekowi. „Zgłoszenia napływają z różnych stron Polski. W tym momencie mamy już 35 kandydatur” – poinformowała KAI Roksana Pilch, sekretarz stowarzyszenia. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 8 marca.

 

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. Pierwsza z nich to „Pracownik służby zdrowia” – w tej kategorii można zgłaszać osoby, dla których pomoc cierpiącym nie jest tylko pracą zarobkową czy wykonywaniem obowiązków, ale prawdziwym powołaniem. Druga kategoria „Osoba nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej” obejmuje ludzi, którzy bezinteresownie i z dobroci serca służą na co dzień drugiemu człowiekowi.

„Szukamy osób, które żyją pośród nas, być może są naszymi sąsiadami albo są to osoby, o których słyszeliśmy. A to, co ich wyróżnia, to kierowanie się w życiu zasadą bezinteresownej pomocy bliźniemu” – opisała cel plebiscytu Roksana Pilch. Podkreśliła, że ideą konkursu jest również promowanie wolontariatu.

Zgłoszenia kandydatów za rok 2014 przyjmowane są do 8 marca. Głosując należy podać imię i nazwisko oraz dane teleadresowe osoby. Konieczne jest także krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Zgłoszenia przyjmowane są listownie (ul. Porucznika Wąchały 5, 30-608 Kraków), e-mailem (samarytanin@eliasz.org.pl), telefonicznie (12 263 61 56 lub 885 512 500), lub poprzez formularz na stronie stowarzyszenia (www.eliasz.org.pl).

Po zakończeniu głosowania Kapituła Konkursu wybierze laureatów do wyróżnienia. Gala wręczenia statuetek i wyróżnień odbędzie się w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wolontariat św. Eliasza jest Organizacją Pożytku Publicznego powstałą przy klasztorze OO. Karmelitów „Na piasku” w Krakowie. Celem statutowym stowarzyszenia jest pomoc ludziom znajdującym się w potrzebie poprzez spotkania, rozmowy, dyskusje, kursy formacyjne oraz szerzenie idei wolontariatu.

Źródło:
;