Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Wydarzenia:

Wspomnienia

"Dom mojego dzieciństwa" - projekt Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

dom mojego dzieciństwa fot. domjp2.pl

„Miasto mojego dzieciństwa, dom rodzinny, kościół mojego chrztu świętego... Pragnę wejść w te gościnne progi, na nowo ukłonić się rodzinnej ziemi i jej mieszkańcom…” – tymi słowami Ojciec Święty przywitał wadowiczan ponad 20 lat temu. Dziś pragniemy wspomnieć historię jego rodziny przez pryzmat tak bliskiego mu domu.

 

„Dom mojego dzieciństwa” to 7-odcinkowy cykl krótkich filmów, opowiadających historię rodziny Wojtyłów sprzed czasu narodzin małego Lolka.  Już od dziś, 11 maja maja - codziennie o 17.00 na naszym Faceboook’u, zamieszczać będziemy link do premierowego odcinka. Opowiemy historię Emilii Wojtyłowej – matki papieża, a także ojca Karola Seniora, brata Edmunda i rodziny Kaczorowskich. A wszystko po to, żeby na koniec pozwolić Państwu wysłuchać zaskakującej opowieści Pani Heleny Szczepańskiej i historii jej wielkiej radości z narodzin Lolusia.

Historie rodzinne Wojtyłów prezentowane będą prosto z naszego Muzeum. Gdzie, jeśli nie w rodzinnym domu Jana Pawła II, najlepiej jest opowiedzieć o korzeniach naszego Świętego!

Premierowe odcinki prezentowane będą codziennie od 11 do 17 maja br, o godz. 17.00 na stronie: https://www.facebook.com/domjp2/ 

Oceń treść:
Źródło:
;