Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Z Bogiem

„Droga do Jezusa” – biblijne komentarze dla dzieci

mama z dzieckiem fot. profeto.pl

Wspólnota Emmanuel od kilku miesięcy przygotowuje codzienne wideo-komentarze do Ewangelii adresowane do dzieci w wieku szkolnym zatytułowane „Droga do Jezusa”. – Chcemy w sposób zrozumiały, adekwatny do ich wieku, za pomocą prostego języka przybliżać im nauczanie Jezusa zawarte na kartach Pisma Świętego. Chcemy pokazywać, co Jezus mówi do nas i jaką drogą chce nas do siebie prowadzić – wyjaśniają twórcy projektu ze Wspólnoty Emmanuel.

 

Komentarze publikowane są codziennie na dedykowanej stronie drogadojezusa.com i w serwisie YouTube.com. W Dniu Dziecka w projekt „Droga do Jezusa” włączyła się fundacja Profeto i rozpoczęła emisję komentarzy do Ewangelii dla dzieci na portalu i w aplikacji profeto.pl oraz w Radiu Profeto (w codziennym paśmie dla dzieci między godz. 19.00 a 20.00).

– Każdego dnia w Ewangelii odnajdujemy historię życia Jezusa, jego naukę, ale także konkretne wskazówki dla naszego życia. Żadna inna książka nie zawiera w sobie takiego bogactwa. Chcemy więc przekazać je naszym dzieciom, bo to jest ta skała, na której będą budować swoje życie. Chcemy także zainspirować i dzieci, i rodziców do rozmowy na temat Ewangelii, a także do jej wspólnego czytania i rozważania – podkreśla Wspólnota Emmanuel.

Twórcy „Drogi do Jezusa” podpowiadają, że krótkie komentarze do codziennej Ewangelii przygotowane przez osoby duchowne i świeckie, w tym także rodziców, mogą towarzyszyć porannej lub wieczornej modlitwie rodzinnej czy indywidualnej. Można włączyć je w samochodzie, w drodze do szkoły, albo w każdym innym dogodnym miejscu i czasie.

Wśród komentatorów „Drogi do Jezusa” są m.in. bp Michał Janocha, bp Antoni Długosz, ks. Michał Olszewski SCJ, s. Anna Maria Pudełko, Jasiek Mela, Michał „PAX” Bukowski, Darek Malejonek, Dariusz Kowalski i Adam Woronowicz.

Oceń treść:
Źródło:
;