Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Z Bogiem

„Droga” – rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego SCJ o Drugim Liście do Tymoteusza

 fot. profeto.pl

Profeto.pl przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Droga”. 8-odcinkowy cykl oparty został o Drugi List św. Pawła do Tymoteusza. Wideo-rozważania prowadzi ks. Michał Olszewski SCJ, twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto.pl.

 

Czy Drugi List św. Pawła do Tymoteusza ma coś wspólnego z Adwentem? Apostoł pisze do swojego umiłowanego ucznia w areszcie domowym, gdzie nie może realizować swojej misji ewangelizacji; w odosobnieniu tęskni za drugim człowiekiem; u kresu swojego życia doświadcza, jak wspólnoty, w których zrodził wiarę odchodzą od Ewangelii.

– Od kilku miesięcy jesteśmy w takiej sytuacji, jak św. Paweł – zauważa ks. Michał Olszewski SCJ i wskazuje, że ze względu na epidemię pozostajemy w izolacji, jesteśmy pozbawieni bezpośrednich relacji z drugim człowiekiem. Wielu duchownych i ewangelizatorów dosłownie zawiesiło swoją misję głoszenia – przestały odbywać się rekolekcje i spotkania ewangelizacyjne. Kościół traci dziś autorytet, ludzie od niego odchodzą. – Doświadczamy dokładnie tego, co przeżywał św. Paweł – dodaje ks. Olszewski. – Dlatego w czasie tegorocznego Adwentu zapraszam do podróży przez wersety Drugiego Listu do Tymoteusza. Przeżywając trudności, których doświadczał też św. Paweł będziemy mogli przyjąć wielkie Słowo nadziei i obietnicę życia w Chrystusie – zachęca kapłan.

Paweł będąc w odosobnieniu, pragnie spotkania z drugim człowiekiem, tęskni za Tymoteuszem. Kto jest moim Tymoteuszem? Kim jest ta osoba, której – z powodu różnych okoliczności – nie ma dziś w moim życiu? Może Tymoteuszem jest ktoś, kto żyje gdzieś blisko, w mieszkaniu obok?

– Tegoroczny Adwent jest czasem, w którym trzeba nam znaleźć swojego Tymoteusza. Musimy się przebudzić i odbudować relacje, które zostały nam zabrane – przekonuje ks. Michał Olszewski i podkreśla, że dzięki łasce Bożej jesteśmy w stanie pokonać samotność. – To jest Adwent, w którym na nowo możemy odnaleźć człowieka i nawiązać relacje, które utraciliśmy. To jest Adwent, w którym na nowo możemy zacząć żyć dzięki łasce Chrystusa, który niebawem się narodzi. Wykorzystajmy tę szansę! – apeluje kapłan.

Odcinki rekolekcji „Droga” będą ukazywały się od 30 listopada w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Zapowiedź rekolekcji w serwisie YouTube:

Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Oceń treść:
;