Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Internet

Drugi dzień rekolekcji na Twitterze pod hasłem #bierzmowanie

 fot. Biuro Prasowe KEP

Wielkopostne „Rekolekcje na Twitterze” cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W siedem piątków Wielkiego Postu internauci dzielą się przemyśleniami nt. siedmiu sakramentów. W piątek 19 lutego czas na #bierzmowanie.

 

Internauci bardzo pozytywnie zareagowali na inicjatywę profilu @EpiskopatNews „Rekolekcje na Twitterze”. Aktywnie włączają się w dyskusję o sakramentach świętych, dodając tweety ze swoimi przemyśleniami i komentarzami. Tematem rozważań Twitterowiczów drugiego dnia rekolekcji będzie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Tweety będą oznaczone hasztagiem #bierzmowanie.

Pierwszego dnia „Rekolekcji na Twitterze”, 12 lutego pojawiło się wiele komentarzy zarówno od osób duchownych, jak i świeckich. Rekolekcje w cyberprzestrzeni wzbudziły ogromne zainteresowanie internautów, co sprawiło, że hasło #RekolekcjeNaTT w trendach Twittera było jednym z najpopularniejszych tego dnia.

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP, który odprawił Mszę Świętą w intencji uczestników tych rekolekcji zauważył, że nauki rekolekcyjne prowadzone w przestrzeni wirtualnej dają szansę dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Zaznaczył również, że rekolekcje w internecie – choć nie zastępują rzeczywistego uczestnictwa w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych – to stanowią dobre ich uzupełnienie.

Źródło:
;