Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Film

drużyna eśdeem fot. YouTube.com

Film dokumentalny „Drużyna ŚDM" to opowieść o kulisach pracy w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 oraz historii przemiany pracowników i wolontariuszy. Premiera filmu odbędzie się na antenie TVP1, 26 lipca, w rocznicę rozpoczęcia ŚDM w Krakowie o godz. 22:50.

 

Film „Drużyna ŚDM" przedstawia kulisy pracy w Komitecie Organizacyjnym przez pryzmat historii czterech bohaterów: ks. Adama Parszywki SDB, pełniącego wówczas funkcję dyrektora Sekcji Komunikacji, Petera Szarkowskiego, pracującego w Sekcji Audiowizualnej, Małgorzaty Krupnik z Sekcji Rejestracji oraz Fatimy Leung-Wai, pochodzącej z Nowej Zelandii wolontariuszki, zajmującej się przygotowaniami Festiwalu Młodych.

Jak podkreślają twórcy, film pokazuje działalność Komitetu „od kuchni", opowiada o ludziach, którzy często przyjeżdżając do Krakowa z końca świata, postanowili zaangażować się w kilkuletnią pracę w komitecie i prezentuje to, czego w tym czasie doświadczyli. - To opowieść o przemianach, silnym doświadczeniu Bożego Miłosierdzia, właśnie dzięki pracy przy organizacji ŚDM - wyjaśnia Peter Szarkowski, jeden z autorów zdjęć do filmu.

Film pokazuje kulisy organizacji ŚDM, zmagania z trudnościami, blaski i cienie działań przed, w trakcie i po tym niezwykłym wydarzeniu. - Często musieliśmy się zmierzyć z rzeczami, których do końca nie byliśmy świadomi, że mogą się wydarzyć. Film pokazuje, że pomimo wielu przeszkód, z pomocą Ducha Świętego, możemy osiągnąć wielkie rzeczy - mówi ks. Adam Parszywka.

Film będzie miał swoją premierę na antenie TVP1, 26 lipca - w rocznicę rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, o godz. 22:50.

Oceń treść:
Źródło:
;