Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

Wydarzenia: Dzień Chorób Rzadkich

Aktywnie

 fot. Archiwum RekoSKI

Franciszkanie proponują, by ferie zimowe przeżyć i na duchowo i na sportowo. Po raz kolejny zorganizowali RekoSKI, czyli wyjazd łączący pracę nad duchem z pracą nad umiejętnościami zjazdowymi, a wszystko w przepięknych okolicach stoków narciarskich.

Temat tegorocznych RekoSKI brzmi „Znaki Boga”. „Będziemy się uczyć jak rozpoznawać Boga w codzienności oraz jak Jego nauczanie wdrażać w życie w każdej jego chwili” – wyjaśnił o. Łukasz Buksa OFM, pomysłodawca projektu. Jak dodał coroczne zimowe wyjazdy z franciszkanami cieszą się dużym zainteresowaniem, więc nie mogło ich zabraknąć także w tym roku.

„To bardzo praktyczna realizacja wezwania papieża Franciszka skierowana do nas podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Chcemy zejść z kanapy. I będziemy to robić przez szlifowanie umiejętności zjazdowych oraz duchowe spotkania, które będą uwrażliwiać na dostrzeganie śladów Bożej obecności w naszym życiu” – powiedział zakonnik.

Każdy dzień tej nietypowej formy zimowych ferii rozpoczyna konferencja podczas porannej Mszy św. To ona wprowadza uczestników w temat dnia. Potem przychodzi czas na zmagania fizyczne.

„Przez około 4 godziny szusujemy na stoku. Później następuje toaleta i obiadokolacja. Dzień wieńczy blok modlitewnego czuwania – nauka śpiewu, konferencja, praca w grupach oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, uwielbienia czy modlitwą ciszy” – opisał franciszkanin.

Co ważne, aby wziąć udział w rekolekcjach nie trzeba być zapalonym narciarzem. Spotkanie to także czas nauki jazdy na dwóch deskach i snowboardzie „od zera”. "Na stoku czekać będzie doświadczona kadra instruktorska, która tych umiejętności będzie zarówno uczyć, jak i pomagać je doskonalić" - obiecał o. Buksa, którego widok w habicie na desce snowboardowej budzi wielkie emocje innych zjeżdżających.

W ramach tegorocznych RekoSKI organizowanych jest 5 turnusów: 14-18 stycznia, 22-26 stycznia, 29 stycznia - 2 lutego, 5-9 lutego oraz 18-23 lutego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formach zgłoszenia dostępne są na stronie www.braciamniejsi.pl/mlodziez.

W ubiegłym roku w RekoSKI uczestniczyło blisko 250 osób z całej Polski. Ich twórca - o. Łukasz Buksa OFM - to rekolekcjonista, wokalista i instruktor snowboardu. Organizuje również cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży pt. „Obudź się! Możesz więcej!”.

Oceń treść:
Źródło:
;