Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Z Bogiem

Duża popularność Rejsów Papieskich

Powstałe z pomysłu Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej w roku kanonizacji św. Jana Pawła II Rejsy Papieskie po Wiśle cieszą się coraz większą popularnością. Krakowskie podróże statkiem zatytułowane „Wypłyń na Głębię z Janem Pawłem II” są inicjatywą przybliżającą historię życia i nauczanie papieża Polaka.

 

„Nasi pasażerowie, którzy wybierają się w podróż Rejsem Papieskim, mają możliwość posłuchania głosu św. Jana Pawła II, jego wspomnień o Krakowie i bliskich mu miejscach Małopolski, a także usłyszenia jego poezji i refleksji o drodze człowieka do świętości” – opisała KAI ideę funkcjonowania rejsów Małgorzata Morawiec, właściciel Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej.

Jak wskazała Morawiec podczas tytułowego rejsu statek opływa obszary krakowskich szlaków turystycznych Jana Pawła II. Pozwala to choć na chwilę podczas letnich wędrówek uobecnić dla turystów czy pielgrzymów postać świętego Polaka, przenosząc pamięć o nim we współczesność.

Rejsy cieszą się dużym powodzeniem – bardzo często zjawiają się na nich grupy pielgrzymkowe czy parafialne. „Myślę, że rejs spełnia pokładane w nim oczekiwania. Widzimy zadowolenie i wzruszenie ludzi wychodzących z pokładu statku. Cieszymy się, że inicjatywa przez nas podjęta spotkała się z sympatycznym przyjęciem naszym klientów” – oceniła Morawiec.

Rejsy Papieskie pt. „Wypłyń na Głębię z Janem Pawłem II” stanowią ciekawą wakacyjną propozycję Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej. Rejsy odbywają się od poniedziałku do soboty – trwają około 1,5 godziny. Szczegółowe informacje o rejsach można uzyskać na stronie internetowej www.statekkrakow.com, pod numerami telefonów: 12 422 08 55 oraz 505 102 677 bądź pod adresem e-mail: biuro@statekkrakow.com.

Źródło:
;