Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Świat

Duże zainteresowanie papieską pielgrzymką w Kanadzie

 fot. www.freeimages.com

Papieska wizyta w Kanadzie budzi ogromne zainteresowanie. Wejściówki na spotkania i liturgie z udziałem Franciszka rozchodzą się błyskawicznie. Próbują to wykorzystać oszuści wystawiając bilety na internetowych aukcjach, przed którymi przestrzega lokalny Kościół przypominając, że wejście na wszystkie papieskie wydarzenia jest bezpłatne. 

 

Bilety na Mszę w narodowym sanktuarium św. Anny rozeszły się w dziesięć minut. Jest to popularne miejsce pielgrzymek społeczności aborygeńskich i to właśnie dla rdzennych mieszkańców zarezerwowano tam aż 7 tys. miejsc. Dla ogółu wiernych było dostępne 2 tys., które od razu się rozeszły. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy chodzi o papieską Mszę na stadionie w Edmonton, który może pomieścić 65 tys. osób. Episkopat podkreśla, że zainteresowanie wizytą Franciszka jest bardzo duże. 

Organizatorzy papieskiej podróży przestrzegają przed oszustami, którzy próbują spekulować na bezpłatnych biletach. Podkreślono żal z powodu prób odsprzedania darmowych  biletów na wydarzenia z Papieżem Franciszkiem w ramach jego pielgrzymki uzdrowienia, pojednania i nadziei. Zostały już zaostrzone kontrole na portalach aukcyjnych.

Wizyta w Kanadzie jest konsekwencją spotkań Ojca Świętego w Watykanie z kolejnymi grupami rdzennych mieszkańców Kanady, którzy ucierpieli w prowadzonych przez Kościół szkołach rezydencjalnych. Podczas każdej z audiencji prosili oni Papieża o przybycie do ich kraju. Wizyta zbiegnie się ze wspomnieniem św. Anny, babci Jezusa, której postać jest bardzo popularna wśród wielu grup aborygeńskich.

Franciszek będzie w Kanadzie w dniach 24-30 lipca.

Źródło:
;