Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Małopolska

Dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zdobędą AGH

 fot. Materiały prasowe

24 października ponad 300 dzieci z Krakowa rozpocznie swój rok w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI na krakowskiej AGH! Podczas uroczystej Gali Inauguracyjnej, mali studenci otrzymają z rąk Tomasza Schimscheinera swoje własne Indeksy Sukcesów.

 

Dumne spojrzenia, podniosła atmosfera i uśmiechy na setkach dziecięcych twarzy – Inauguracja Akademii na uczelniach to jeden z najważniejszych momentów programu, przeprowadzającego dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. To pierwszy moment, w którym dziecko wkracza w świat, dostępny dotąd tylko w jego marzeniach. Dostaje tym samym sygnał: od dziś jesteś naszym oczkiem w głowie. Jesteś najważniejszy, a Twój rok w Akademii będzie niesamowitą przygodą. W najbliższych dniach podobne Gale odbędą się w 25 miastach Polski, weźmie w nich udział aż 2000 dzieci.

 

Wielkie marzenia

Kordian jest w szóstej klasie podstawówki i w tym roku dołączył do Akademii. To wesoły, skromny chłopak. W przyszłości chciałby zostać informatykiem i pracować przy naprawie komputerów. Zapytany o  marzenia, odpowiada: „Żebym chociaż zdał podstawówkę i gimnazjum”. Prawie przestał wierzyć w to, że i on ma szanse.

Z kolei dwunastoletni Daniel chciałby kiedyś rapować na cele charytatywne - i żeby na świecie nie było biedy i niepełnosprawności - dodaje. Jego ulubioną postacią jest Batman, a do AKADEMII PRZYSZŁOŚCI trafił, żeby poprawić stopnie. I zacząć rapować na poważnie.

Aby spełniły się ich marzenia, muszą uwierzyć w siebie. To trudne, bo wszędzie dostają po głowie. Ratunkiem dla Kordiana, Daniela i innych dzieci jest Akademia, do której właśnie dołączyły.

***

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program Stowarzyszenia WIOSNA – tego samego, które organizuje SZLACHETNĄ  PACZKĘ. AKADEMIA zajmuje się pomocą dzieciom, które doświadczają długotrwałej porażki szkolnej i pochodzą z niezamożnych rodzin. Dzięki unikalnej metodologii – Systemowi Motywatorów Zmiany – AKADEMIA przeprowadza je od porażek w szkole do sukcesów w życiu.

2 000 – tyle dzieci bierze udział w tegorocznej edycji AKADEMII i czeka na swojego darczyńcę

5981 – tylu dzieciom pomogła AKADEMIA przez 11 lat

25 – w tylu miastach działa obecnie AKADEMIA

 

Trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy będą regularnie spotykać się ze swoimi podopiecznymi i przeprowadzać je od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Więcej na www.superw.pl.

;