Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Watykan

Dziennikarz-ofiara telewizyjnego żartu u Franciszka

 fot. Elena Torre / wikipedia.org

Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji włoskiego dziennikarza, który padł ofiarą dowcipu jednego z programów telewizyjnych. 58-letni Paolo Brosio, po 34 latach burzliwego życia, nawrócił się w czasie pielgrzymki do sanktuarium w Medjugorje i stał się gorliwym świadkiem Chrystusa, o czym publicznie opowiada także w programach ze swym udziałem.

 

Dowcip, którego padł ofiarą w programie „Żarty na bok” polegał na tym, że w czasie przeprowadzanego z nim wywiadu zadzwonił ktoś, kto przedstawił się jako Franciszek i jako taki z nim rozmawiał. Dziennikarz uwierzył w prawdziwość telefonu i był nim tak bardzo wzruszony, że ekipa przygotowując program nie miała odwagi wyznać mu, że został oszukany. Wyemitowany we włoskiej telewizji program spotkał się z falą powszechnego potępienia, a wieści o niesmacznym żarcie dotarły do samego Papieża.

We czwartek Franciszek przyjął dziennikarza oraz jego 94-letnią matkę na prywatnej audiencji, która trwała ok. 40 minut. Brosio opowiedział mu o swym powrocie do Chrystusa, a jego sędziwa matka wyznała, że przez 34 lata codziennie modliła się o nawrócenie syna. Rozmawiano też o charytatywnym zaangażowaniu dziennikarza, który obecnie pomaga w budowie szpitala w Medjugorje. Papież i jego goście żartowali również w dialekcie z Piemontu, z którego pochodzą ich rodziny.

Źródło:
;