Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Solidarność

Dziesiąta Zbiórka Żywności Caritas „Tak, pomagam!”

 fot. Materiały prasowe

4 i 5 marca, w piątek i w sobotę, Caritas w całej Polsce organizuje dziesiątą, przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

 

Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych, wolontariusze Caritas będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin w Polsce.

Zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

- Nadchodzące święta są czasem pięknym ale też dla bardzo wielu rodzin, z powodu biedy, trudnym. Paczki żywnościowe powinny im dać poczucie czyjejś życzliwej obecności – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz

W ciągu dziewięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze Caritas zebrali ponad dwa tysiące osiemset ton żywności, a przygotowane dzięki nim paczki trafiły do około 608 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

W tegorocznej akcji będzie uczestniczyło około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy będą zbierać żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce. Zbiórka żywności prowadzona będzie w sklepach sieci: Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Mila, w hipermarketach: Carrefour, Auchan, Tesco, w sklepach: Społem, Netto, ABC, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, i wielu innych. Zbiórka odbędzie się w piątek miedzy 12:00 a 20:00 oraz w sobotę między 10:00 a 20:00 lub do zamknięcia sklepu.

;