Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Watykan

Dziś dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju

przywódcy religijni fot. Vatican Media

Franciszek zachęcił do podjęcia modlitwy, pokoju i postu w intencji pokoju w dniu 27 października. Zaproszenie jest skierowane do katolików jak również do wyznawców innych religii. O godz. 18:00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo w Bazylice św. Piotra w intencji pokoju.

 

Papież środowej audiencji 18 października Papież powiedział, że ofiar przybywa, a sytuacja w Gazie jest tragiczna. Apelował, aby robić co tylko możliwe, by uniknąć katastrofy humanitarnej. Przyznał, że niepokoi możliwość rozwinięcia się konfliktu. Tymczasem na świecie jest otwartych już wiele frontów wojennych. "Niech umilknie broń, niech będzie usłyszany krzyk biednych i dzieci o pokój. Wojna nie rozwiąże żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie. Zwiększa nienawiść. Zwielokratnia odwet" - podkreślił Papież. Dodał, że wojna usuwa przyszłość.

Zachęcam wierzących, aby w tym konflikcie wzięli jedną stronę, stronę pokoju, "Nie tylko słowami, ale modlitwą" - apelował Papież. 

„Wojna, każda wojna na świecie - myślę także o udręczonej Ukrainie - jest porażką. Wojna zawsze jest porażką, jest zniszczeniem ludzkiego braterstwa. Bracia, zatrzymajcie się! Zatrzymajcie się!" - apelował Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański 22 pażdziernika.

Mając to na uwadze, Papież wezwał do dnia postu, modlitwy i pokuty w piątek 27 października, do którego zaprosił osoby „różnych wyznań chrześcijańskich, tych należących do innych religii i wszystkich tych, którzy pielęgnują sprawę pokoju na świecie, aby przyłączyli się według własnego uznania. Tego wieczoru o godz. 18.00 w Bazylice św. Piotra przeżyjemy w duchu pokuty godzinę modlitwy, aby błagać o pokój, pokój na tym świecie. Proszę wszystkie Kościoły partykularne o udział w przygotowaniu podobnych inicjatyw angażujących Lud Boży” – apelował Papież Franciszek.

Źródło:
;