Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Wydarzenia: Dzień Chłopaka

Pod oknem

Dziś imieniny św. Siostry Faustyny - złóż życzenia Solenizantce

 fot. wikipedia.org

15 lutego to dzień imienin św. Siostry Faustyny i liturgiczne wspomnienie jej wileńskiego kierownika duchowego bł. ks. Michała Sopoćki.

 

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w kaplicy klasztornej poranna Msza św. sprawowana była – jak to jest w zwyczaju Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – w intencjach Solenizantki. Tą intencją było „dziękczynienie za łaski, jakie w życiu ziemskim otrzymała św. Siostra Faustyna oraz za te, które uprosiła dla Zgromadzenia, Kościoła, Ojczyzny i świata, z prośbą, aby wszystkim ukazywała miłosierną miłość Boga, wspierała w ufności wobec Niego i zapalała do świadczenia dobra bliźnim”.

Współsiostry dzisiejszej Solenizantki przekonują, że każdy może złożyć Jej życzenia i w darze przynieść modlitwę, akt miłosierdzia spełniony względem bliźnich czy inny duchowy podarunek.

Warto wspomnieć, że w lutym we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, także w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w czasie wieczornych nabożeństw śpiewana lub odmawiana jest Litania do św. Siostry Faustyny. W tę modlitwę w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny można się włączyć także poprzez transmisję on-line codziennie o 19:00 z wyjątkiem czwartków i niedziel. Tekst Litanii do św. Faustyny jest publikowany na stronie internetowej: www.faustyna.pl, a plik audio na stronie: www.krakow.faustyna.pl.

;