Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Świat

 fot. miłosierdzie.pl

Pielgrzymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne) udali się w dniach 21-25 października na drugi koniec Australii, aby ofiarować Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lower Chittering Dzwon Nadziei, poświęcony przez abp Marka Jędraszewskiego w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Uroczystość miała miejsce 14 sierpnia 2022 roku, w czasie głównych obchodów 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

 

– Jeden Dzwon Nadziei znajduje się w naszym Sanktuarium w Keysborough. Od teraz na wschodnich i zachodnich krańcach kontynentu dźwięki tych dzwonów będą przypominały o jedynej nadziei dla świata – Bożym Miłosierdziu – mówi ks. Kamil Żyłczyński SChr, rektor Sanktuarium w Keysborough, który wraz z siostrami: Mariettą Marć MChR i Małgorzatą Pomersbach MchR objął opieką pielgrzymów.

Pątnicy przebyli w sumie ponad 8000 kilometrów, odwiedzając poza wspomnianym Sanktuarium, polski kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzony przez franciszkanów oraz Katedrę w Perth, Bazylikę św. Patryka w Fremantle oraz opactwo benedyktyńskie w New Norcia.

Pielgrzymka była owocem obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II, a jednocześnie początkiem przygotowań do zawierzenia Australii Bożemu Miłosierdziu w przyszłym roku, w zbudowanym przez Polonię pierwszym Sanktuarium dedykowanym tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na temat Sanktuarium w Keysborough można znaleźć na stronie internetowej: www.dms.org.au

Źródło:
;