Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Internet

niedziela powołań fot. facebook.com/seminarium.krakow

Ze względu na epidemię klerycy krakowskiego seminarium nie mogą odwiedzić parafii w tzw. Niedzielę powołań, dlatego postanowili zorganizować ją online.

 

Dwa razy w roku klerycy i diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie wyruszają do wybranych parafii, aby dzielić się tam świadectwem swojego powołania, wyrazić wdzięczność za wsparcie na drodze formacji oraz modlić się o nowe powołania do służby w Kościele.

W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną klerycy nie mogą na żywo spotkać się z wiernymi, jednak zagoszczą w parafiach dzięki mediom społecznościowym. W niedzielę 15 listopada alumni, korzystając z nowych technologii, odwiedzą parafie kilku dekanatów archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

W czasie Niedzieli powołań będzie można połączyć się z klerykami we wspólnej modlitwie w kaplicy seminaryjnej. Transmitowane będą Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. Ponadto, klerycy będą prowadzić spotkania, w formie wideokonferencji, z różnymi grupami parafialnymi. Będzie także dostępny w formie internetowej specjalny numer „Novum Tempus Liberum”, seminaryjnego czasopisma, które podejmuje temat powołania kapłańskiego i opowiada o życiu wspólnoty seminaryjnej.

– Mamy nadzieję, że będzie to dzień wspólnej modlitwy oraz głębszego pochylenia się nad darem Bożego głosu: „Pójdź za mną”. Liczymy na Waszą obecność! – zapraszają krakowscy klerycy.

Transmisje na kanale YouTube „Seminarium Kraków” i fanpage’u facebook.com/seminarium.krakow/.

Oceń treść:
;