Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Polska

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA zaprasza uczestników!

 fot. edk.org.pl

Zmaganie się z własnymi słabościami, pokonywanie wybranej trasy w nocy i spotkanie z Bogiem – czekają na uczestników EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. W tym roku już po raz szósty tysiące osób w całej Polsce mają szansę odmienić swoje życie!

 

- Długość i noc. Myślę, że przebycie na własnych nogach drogi dłuższej niż 42 km, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów modlitwę. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK - mówi Marcin, uczestnik EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ.

EDK to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

1 marca ruszają ogólnopolskie zapisy uczestników do EDK! Zgłaszać się można przez stronę www.edk.org.pl.

Pierwsza EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA odbyła się w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2012 roku EDK po raz pierwszy została zorganizowana poza Krakowem – w Gliwicach oraz w Blackburn w Wielkiej Brytanii. W tym roku powstało prawie 100 rejonów EDK w całej Polsce oraz poza granicami, m.in. w Kanadzie i USA.

Źródło:
;