Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Z Bogiem

Ekumeniczny Maraton Biblijny w Krakowie

Ekumeniczny Maraton odbędzie się w Krakowie już po raz siódmy. Wydarzenie to wpisuje się w tradycję dwóch inicjatyw - Tygodnia Biblijnego zainicjowanego w 2009 roku przez katolickie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II oraz Ekumenicznych Dni Biblijnych, odbywających się od wielu lat pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

 

Wszystkich, którzy szukają w Biblii światła i mocy, zachęcamy do zgromadzenia się wokół Słowa Bożego zapisanego w Świętej Księdze. To wyjątkowa okazja do wspólnego świadectwa wiary, złożonego wobec świata przez chrześcijan różnych wyznań. Dla nas, katolików, to także dobra okazja, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka: „Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi” - zachęcają organizatorzy.

W Maratonie Biblijnym można uczestniczyć w charakterze lektora (każda osoba czyta kolejny fragment tekstu przez 5 minut) bądź słuchacza.

Organizatorzy zapraszają osoby świeckie: dzieci, młodzież, studentów, małżeństwa, rodziny, osoby samotne lub starsze, a także osoby duchowne: siostry zakonne, księży i zakonników. Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia w godzinach 10-22 w Auli bł. Jakuba przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie.

Z kolei w czwartek, 16 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z ks. dr. Romanem Prackim, proboszczem krakowskiej parafii luterańskiej, który podejmie temat: „Język Biblii – język świadectwa” (KIK, ul. Sienna 5).

Współorganizatorami Ekumenicznego Maratonu Biblijnego są: Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Ojcowie Franciszkanie.

Informacje i zgłoszenia:
ITFED UPJPII tel. 12 430-07-50; 511 459 897, e-mail: itfed@upjp2.edu.pl

Zapisy będą prowadzone według kolejności zgłoszeń.

Źródło:
;