Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Prasa

eSPe 122: Jak wygląda życie w seminarium?

okładka espe fot. eSPe

W świecie, w którym właściwie każde miejsce obserwuje oko kamery a każdą ludzką aktywność – w tym tę najbardziej intymną – pokazano w reality show, potrzeba miejsc okrytych pewną tajemnicą. Takim miejscem jest z pewnością seminarium. Jego charakter wynika z funkcji jaką pełni – a służy przecież rozeznaniu powołania, które św. Jan Paweł II określał jako „dar i tajemnicę”.

 

Gdy w czyimś sercu rodzą się pytania o jego powołanie, to naturalnie chciałby wiedzieć coś więcej o miejscu, w którym się je rozeznaje. Ten numer „eSPe” jest odpowiedzią na wiele pytań o to, jak wygląda życie w seminarium. O rzeczywistości, w której formują się kandydaci do kapłaństwa opowiadają rektor pijarskiego seminarium i ojciec duchowny seminarium diecezjalnego. Jednak najskuteczniejszym sposobem na poznanie seminarium jest zamieszkanie w nim, chociażby na chwilę, na czas rekolekcji – dziś w prawie każdym seminarium jest taka możliwość.

W tym wydaniu uchylamy rąbka tajemnicy z tego czym jest kleryckie życie. Ale właśnie tylko rąbka. Seminaryjna rzeczywistość zawsze będzie w sobie kryć pewną tajemnicę, tak jak samo powołanie.

Czasopismo bezpłatnie można pobrać ze strony www.e-espe.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;