Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Książka

okładka książki fot. Wydawnictwo św. Stanisława BM

Wydawnictwo św. Stanisława BM wydało książkę autorstwa ks. W. Węgrzyniaka i ks. K. Porosło "Eucharystia na dwa głosy", która jest owocem zeszłorocznych wielkopostnych "Rekolekcji na dwa głosy" przygotowanych i zrealizowanych przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

 

Dwóch kapłanów, dwa głosy, jeden temat – Eucharystia. Uczestnictwo w tym niezwykłym misterium to nie tylko suche gesty i symbole. To niesamowita siła i moc, dzięki której możemy czerpać łaski i owoce z niej płynące. Czy rozumiemy te gesty? Czy wiemy, co naprawdę dzieje się podczas Mszy św.? Czy znamy znaczenie symboli? Tę tematykę w swoich rozważaniach rekolekcyjnych poruszyli dwaj księża ks. Krzysztof Porosło i ks. Wojciech Węgrzyniak. Proponują oni również czytelnikowi zadania do wykonania, dzięki którym będzie mógł rozpocząć pracę nad sobą.

Rok temu, w czasie Wielkiego Postu, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej przygotowało i zrealizowało “Rekolekcje na dwa głosy”, które są dostępne na kana YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Wojciech Węgrzyniak – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, biblista, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest koordynatorem Formacji Stałej Kapłanów w Archidiecezji Krakowskiej. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie (Biblicum) oraz w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Ks. Krzysztof Porosło – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, liturgista, rekolekcjonista, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Krakowie oraz Studium Dominicanum w Warszawie. Prowadzi duszpasterstwo akademickie “Patmos”, działające przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Studiował na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie.

Oceń treść:
Źródło:
;