Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Z Bogiem

Ewangelizacyjne Radio Profeto ma już 7 lat

ksiądz Michał olszewski fot. profeto.pl

Ewangelizacyjne Radio Profeto nadaje regularny program już od siedmiu lat. Dostępne jest w internecie, analogowo i cyfrowo. 

 

W poniedziałek 28 czerwca okolicznościowe poranne i popołudniowe pasmo na antenie Radia Profeto poprowadzili ks. Michał Olszewski SCJ, Ewelina Zamojska i Piotr Zworski. Urodzinowy koncert na antenie zagrał zespół Play&Pray.

– Dobra Nowina niesie się falami Radia Profeto na różne sposoby – przez internet, analogowo i cyfrowo. Od siedmiu już lat docieramy w najodleglejsze krańce Polski, ale i całego świata. Dziękuję za to Panu Bogu i wszystkim życzliwym nam ludziom – mówi twórca Profeto ks. Michał Olszewski SCJ.

Redakcja zapowiada, że będzie pracowała nad rozwojem programowym, ale nie wprowadza rewolucyjnych zmian. – Niezmiennie najważniejsze dla nas pozostaną na antenie: Słowo Boże, chrześcijańska muzyka, poranki na żywo, audycje autorskie oraz transmisje live z wydarzeń ewangelizacyjnych. Nadal będziemy stronić od newsów oraz polityki, by nasza antena zawsze była tą, która łączy, a nie dzieli – podkreśla ks. Olszewski.

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Wówczas była to wigilia Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta zgromadzenia sercanów, którzy są wydawcami Profeto.

30 marca 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Profeto koncesję na częstotliwość 92,1 MHz, a 24 września 2020 r. na 100,3 Mhz. Po rozszerzeniu koncesji sercańska rozgłośnia będzie słyszalna naziemnie prawie w całej Małopolsce. 

W ostatnich trzech latach program Radia Profeto testowo nadawany był także w systemie DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Rozgłośnia otrzymała koncesję na cyfrowe nadawanie również w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu. W momencie wyłonienia operatorów, radio będzie w tych lokalizacjach nadawało regularnie program w technologii cyfrowej.

Od listopada 2020 r. dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów.

Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Oceń treść:
Źródło:
;