Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Pod oknem

Ewangelizacyjne spotkanie „Jestem! W Hucie”

W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w Krakowie spotkanie środowisk Nowej Huty, dla których istotne są pytania o życie, wiarę i wartości. W ramach wydarzenia zatytułowanego „Jestem! W Hucie”, którego organizatorem jest Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, przewidziano modlitwy, prelekcje, koncert, a także piknik rodzinny czy turniej piłkarski o puchar bp. Grzegorza Rysia.

 

„To wydarzenie ma być punktem zbierającym wszystkie dotychczasowe akcje ewangelizacyjne i rekolekcje, które działy się w parafiach nowohuckich. Z jednej strony będzie to podsumowanie, ale także czas nowego otwarcia i poruszenia dla Nowej Huty” – powiedział KAI Andrzej Lewek z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Wydarzenie zainauguruje w piątek 19 czerwca o godz. 11:30 spotkanie dla młodzieży pod hasłem „Be Connected”. Będzie to czas rozmów młodych – zadawania i odpowiedzi na pytania nurtujących dzisiejszą młodzież. Przewidziano także koncert hiphopowego zespołu RYMcerze. Wieczorem, od godz. 18:30, odbywać się będzie rozważanie słowa Bożego oraz nauka podejmowania w jego perspektywie życiowych wyborów.

Sobotnią część inicjatywy o godz. 9:00 rozpocznie temat kursu Alpha, zwłaszcza w perspektywie jego wpływu na ewangelizację parafii. Po nim przewidziano m.in. warsztaty gospel, pokaz malowania murali czy turniej piłkarski o puchar bp. Grzegorza Rysia, które składać się będą na piknik rodzinny, trwający do godz. 14:00.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie sobotni wieczór. Pierwsza jego część to spotkanie „Betesda – czy chcesz być zdrowym?”, którego głównym prelegentem będzie Donald Turbitt, świecki misjonarz, koordynujący działania Mężczyzn Św. Józefa w Stanach Zjednoczonych. Później odbędzie się uroczysta Msza św. pod hasłem „Przygotujcie Ucztę”, a następnie Noc Męskiego Stawania w Wyłomie.

„Jezus mówi ‘Ja jestem’, a my naprawdę potrzebujemy to odkryć. Potrzebujemy to zobaczyć. Potrzebujemy tego dotknąć. Chcemy powiedzieć wyraźnie, że Huta to jest też miejsce, gdzie Jezus jest” – podsumował Lewek.

Spotkanie „Jestem! W Hucie” odbywać się będzie na terenie nowohuckiego Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6, Kraków) – zarówno wewnątrz budynku, jak i przed nim. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 2 tys. osób – krakowian i przyjezdnych. Szczegółowy plan spotkania dostępny jest pod adresem www.whucie.jestem.net.pl

Źródło:
;