Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Wakacje z Bogiem

Kapucyni, franciszkanie i pallotyni zapraszają w ostatnie dni wakacji na swoje coroczne spotkania ewangelizacyjne dla młodych w Serpelicach nad Bugiem, Niepokalanowie i Ołtarzewie. W programie m.in. warsztaty tematyczne, koncerty, świadectwa nawrócenia na wiarę i wykłady.

 

W Serpelicach nad Bugiem tradycyjnie w ostatnich dniach sierpnia odbywa się Golgota Młodych - Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży organizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej.

Co roku gromadzi się tam niemal tysiąc młodych ludzi z całej Polski, aby tworzyć wspólnotę ludzi poszukujących wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim spragnionych żywej relacji z Bogiem. Tegoroczna Golgota Młodych potrwa od 21 do 25 sierpnia.

"Nasze spotkanie to przestrzeń spotkania Boga w doświadczeniu Krzyża. Odkrywamy miejsca w życiu, do których nie chcemy zaglądać. To spotkanie to przede wszystkim atmosfera ludzi i pełnego braterstwa i pokoju" - zapewnia br. Łukasz Pyśk.

Jednym z najbardziej interesujących gości tegorocznej Golgoty będzie Andrzej Sowa, lider punkrockowego zespołu Maria Nefeli, który w książce "Ocalony. Ćpunk w Kościele" opisał uzdrowienie go przez Boga z 11-letniego uzależnienia od narkotyków. Dziś Sowa zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży.

W programie spotkania także koncerty, warsztaty ewangelizacyjne i rozmowy duchowe w grupach, wykłady oraz Eucharystie m.in. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka czy o. Andrzeja Kiejzy, prowincjała warszawskich kapucynów.

Golgota Młodych Nasze przeznaczona jest głównie dla studentów, choć dolną granicę wieku stanowi pierwsza klasa liceum (16-17 lat). Średnia wieku uczestników spotkania to 20-21 lat. - Granicy górnej wieku uczestnictwa nie ma. Jeśli ktoś odnajduje się dobrze wśród młodzieży i nie przeszkadzają mu nocowanie pod namiotem, zapraszamy! - zachęcają kapucyni.

Wieś Serpelice nad Bugiem oddalona jest o 36 km od Białej Podlaskiej i znajduje się przy trasie Lublin – Białystok i podobnej odległości od Łosic. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.golgotamlodych.pl

W dniach 22-26 sierpnia na Max Festiwal zapraszają do Niepokalanowa franciszkanie. Jest to rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży, organizowane w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana.

Jego tegorocznym hasłem będą słowa „Księża na księżyc. I co dalej?”. - Będziemy chcieli spojrzeć na kapłaństwo z wielu różnych stron, m.in. od strony mistycznej na przykładzie objawień św. Faustyny. Postaramy się dostrzec, jaki jest obraz kapłana w mediach i czy jest prawdziwy. Pochylimy się też nad rolą kapłana w życiu rodziny – zapowiadają organizatorzy.

Gośćmi specjalnymi Max Festiwalu będą w tym roku znany kaznodzieja i duszpasterz akademicki ks. Piotr Pawlukiewicz oraz red. Jan Pospieszalski. Impreza odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie. Szczegóły oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie www.maxfestiwal.pl

Max Festiwal gromadzi głównie studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodzi duchem. - Gdy młodzi pytają, dlaczego warto tu przyjeżdżać, jedna z odpowiedzi brzmi: to świetny sposób, aby dobrze zakończyć wakacje. Nikt, kto przyjeżdża na Max Festiwal, nie wyjeżdża taki sam. Niepokalana dokonuje w tym czasie prawdziwych cudów, wiemy o tym ze świadectw uczestników. Maryja jest pośredniczką wszelkich łask, które spływają do nas od Boga Ojca. Przyjeżdżając do Niepokalanowa, przyjeżdżasz do Niej – zapewnia o. Sylwester Gąglewski, jeden z głównych organizatorów festiwalu.

"Miłość, ale jak?" - pod takim hasłem 28 i 29 sierpnia w Ołtarzewie pod Warszawą odbędzie się IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych.

Organizatorzy - jak sami wyjaśniają - świadomie zdecydowali się na to hasło z prostego powodu: co raz częściej w obecnej modzie kulturowo-społecznej, niestety wśród młodych ludzi, miłość jest sprowadzana do czysto egoistycznego przeżywania własnych potrzeb. Nie ma więc mowy o relacji miłości, bo do tego konieczna jest wolność. Jednak dla człowieka, który uważa się za wierzącego Jezus także w tych sprawach powinien być ważny. Jak kochać, jak prawdziwie kochać? Jak zachować czystość serca, ciała i umysłu? - na te pytania młodzież postara się znaleźć odpowiedź.

28 sierpnia o godz. 17.00 czeka na uczestników PSM Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Będzie także możliwość spotkań indywidualnych z księżmi czy siostrami zakonnymi, którzy pomagają rozeznać powołania oraz wiele innych inicjatyw.

Dzięki pomocy mediów (internetowe radio ewangelizacyjne – nowohuckie.pl i internetowa TV Dobre Media) PSM 2015 będzie dostępny dla każdego.

PSM poprzedzą od 24 sierpnia w pobliskim Ożarowie Mazowieckim specjalistyczne warsztaty tematyczne dla uczestników spotkania ewangelizacyjnego. Dotyczyć będą m.in. komunikacji interpersonalnej, animacji dobrej zabawy, czy treningu pamięci i kreatywności, a także tańca, muzyki czy mediów.

Źródło:
;