Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Małopolska

 fot. Materiały prasowe

Krakowski Klub Curlingowy podczas zimowych ferii szkolnych, jak co roku, organizuje trening otwarty curlingu. Do spróbowania olimpijskiej dyscypliny zaprasza szczególnie dzieci i młodzież szkolną.

 

Zajęcia odbędą się na lodowisku przy ul. Siedleckiego 7 (obok hali targowej) w sobotę 28 lutego 2015 r. o godz. 8.15. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego, którzy Ferie z curlingiem organizują już po raz dziesiąty. Na zajęcia warto zabrać ze sobą ciepłą odzież i obuwie sportowe na zmianę, a także wyposażyć się pozytywny nastrój do szczotkowania lodu! Uczestników czeka nie tylko nauka szczotkowania, ale też utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi do celu. WSTĘP WOLNY!

Curling jest zimową dyscypliną sportu z rodziny olimpijskich. Wywodzi się ze średniowiecza lecz do Polski dotarł zaledwie kilkanaście lat temu. Na świecie uprawiany przez ponad 2 mln osób, a polski wkład w tę liczbę, choć niewielki, ciągle się powiększa. 

Jest to sport zespołowy, w którym rywalizują ze sobą dwie 4-osobowe drużyny. Mecze rozgrywane są na prostokątnych taflach specjalnie przygotowanego lodu. Zawodnicy poszczególnych drużyn wypuszczają na zmianę niemal 20-kilogramowe granitowe kamienie. Wygrywa drużyna, której kamień znajdzie się najbliżej środka celu nazywanego "domem". Istotne są tutaj precyzja, poziom umiejętności oraz stosowana strategia. Wszystko to powoduje, że curling często jest nazywany "szachami na lodzie".

Każdy, kto spróbował curlingu, wie że to wciąga!

 

Krakowski Klub Curlingowy jest jednym z najstarszych w Polsce. Początki nie były łatwe, lecz ciągły rozwój pozwolił na stworzenie prężnie działającego ośrodka curlingu w Polsce. Sukcesami sportowymi niewątpliwie są: brązowy medal Mistrzostw Polski 2006 i Mistrzostwo Polski AZS 2014, ale największym osiągnięciem jest stworzenie prawdziwego ducha curlingu w stolicy Małopolski. Dzięki długotrwałym staraniom, regularne treningi w Krakowie, udział w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Trenować można już od 40 zł kwartalnie. Rekreacyjnie można także uczestniczyć w treningach otwartych i Feriach z curlingiem, które klub regularnie organizuje. KKC zrzesza obecnie 60 zawodników i jest otwarty na kolejnych fascynatów tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Głównym celem na najbliższe lata jest zbudowanie profesjonalnej hali curlingowej, aby podnieść poziom szkolenia i wprowadzić curling w Polsce na światowy poziom. 

;