Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Film

Festiwal Arka: film "15 sierpnia"

IV Festiwal Filmów Festiwal Arka jest odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym. W 4 weekendy listopada w 8 miastach w Polsce; Głuszycy, Krakowie , Lublinie, Łomży, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach, Warszawie zaprezentowane zostaną najważniejsze premiery kina chrześcijańskiego.

 

Festiwal Arka ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: „Weź udział w święcie kina chrześcijańskiego”. Wierzymy, że filmy, które wybraliśmy i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich .

W programie krakowskiej edycji Festiwalu 12 listopada będzie można zobaczyć film “15 sierpnia” (“Across her body”).

W tym greckim dokumencie odnajdziemy wspaniałe połączenie tradycji i współczesności. Każdego roku, na koniec lipca Irena i inne kobiety przybywają do monastyru Wniebowzięcia na Tirasię, bliźniaczą wyspę Santorini. Przez kolejnych 15 dni przygotowują się do Święta Wniebowzięcia NMP, modląc się o wieczny odpoczynek dla zmarłych. Jednocześnie wracają wspomnieniami do czasów świetności wyspy, lat młodości, gdy tłumy turystów  i wiernych przybywały każdego 15 sierpnia.  Autorzy filmu poruszają tematy wiary, tożsamości, przynależności, tradycji w korelacji z opustoszałą obecnie wyspą. Film jest też pokłonem dla macierzyństwa i tradycji w dobie nowoczesności.

Seans w kinie Kijów 12 listopada (wtorek) o godz. 18.00.

Ceny biletów:
18 zł normalny
16 zł ulgowy
14 zł grupowy - dla grup powyżej 10 osób

Oceń treść:
;