Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Film

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

festiwal arka fot. Festiwal Arka

W ramach Festiwalu Arka w ośmiu polskich miastach zostanie wyemitowanych osiem filmów, które wpisują się w ewangelizacyjny i chrześcijański zamysł festiwalu. Jednym z nich jest wyróżniona II nagrodą w kategorii Dokument podczas Festiwalu KSF Niepokalana 2017 produkcja Rycerzy Kolumba pt. Oblicze miłosierdzia. Film został również życzliwie przyjęty na całym świecie. Swoją telewizyjną premierę w Polsce miał w Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w TVP1.

 

Obraz opowiada o rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego i zawiera poruszające świadectwa osób z całego świata, których życie odmieniła wiara w miłosierdzie i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Powstał we współpracy Rycerzy Kolumba ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W filmie wypowiadają się między innymi prezydent Polski Andrzej Duda oraz kard. Stanisław Dziwisz. Narratorem oryginału jest Jim Caviezel, aktor znany w Polsce przede wszystkim z roli Jezusa w filmie Pasja Mela Gibsona.

Oblicze miłosierdzia zostanie wyświetlone w ośmiu polskich miastach według zamieszczonego poniżej kalendarza. Część seansów będzie połączona ze spotkaniem z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i z przedstawicielami Rycerzy Kolumba.

11 listopada

14:30 - Lublin, Kino Bajka, Idziego Radziszewskiego 8

16:00 - Kraków, Kino Mikro, Juliusza Lea 5 - spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

18 listopada

15:00 - Rzeszów, Kino Zorza, 3 maja 28

19 listopada

15:40 - Nowy Sącz, Kino Sokół, Długosza 3 - spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

16:15 - Katowice, Kino Światowid, 3 Maja 7 - spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

26 listopada

16:00 - Siedlce, Kino Novekino, Eugeniusza Wiszniewskiego 4

27 listopada

17:00 - Białystok, Kino TON, Rynek Kościuszki 2 - spotkanie z Rycerzami Kolumba

2 grudnia

18:00 - Warszawa, KCK Dobre Miejsce, Dewajtis 3

 

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,9 miliona członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 100 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

Oceń treść:
;