Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Film

Film o sile dziecięcych marzeń 

rock and roll eddie fot. Krzysztof Globisz / Materiały prasowe

W Krakowie rozpoczęły się właśnie zdjęcia do najnowszej produkcji Tomasza Szafrańskiego „Eddie i Łowcy z Oblivio”. W role główne wcielają się Szymon Radzimierski i Weronika Kaczmarczyk. 

 

Głównym bohaterem filmu „Eddie i Łowcy z Oblivio” jest 12-letni Franek, którego największym marzeniem jest zostać wynalazcą. Tak jak idealizowany przez niego ojciec-naukowiec. Rodzice chłopca rozwiedli się cztery lata temu, więc Franka wychowuje tylko matka. Rezolutny chłopiec ma jednak przyjaciółkę Izkę, która jest zupełnym przeciwieństwem spokojnego nastolatka. Pewnego dnia dziewczynka wymusza na Franku, by ten wtajemniczył ją w swój najnowszy wynalazek. W trakcie testów eksperyment wymyka się jednak spod kontroli i oboje niespodziewanie tworzą przejście do innego świata – Oblivio. Z tajemniczej i groźnej krainy przedostaje się dziwny przybysz o imieniu Eddie – przystojny, ubrany jak Elvis Presley mężczyzna z fantazyjnym uczesaniem oraz nieodłączną gitarą w ręku. Jego pojawienie się wywraca życie chłopca do góry nogami.

Choć zdjęcia do filmu trwają jeszcze w najlepsze, już wiadomo, że film ma szansę trafić do kin jeszcze w tym roku. Planowana premiera filmu to zima 2017/2018 r.

„Eddie i Łowcy z Oblivio” został dofinansowany kwotą 100 tys. zł w ramach IX konkursu na wspieranie produkcji filmowych w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

“Każdy z filmów wspieranych przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie  to nie tylko ciekawa opowieść, ale przede wszystkich świetna i niebanalna promocja dla Małopolski. Produkcje muszą być bowiem związane z naszym regionem – poprzez historię czy postacie, jakie ten film przedstawia lub miejsca, gdzie są kręcone ujęcia. I co najważniejsze, świeżość spojrzenia twórców na te tematy jest tak zaskakująca, że nie ma mowy o nudzie czy „odcinaniu” kuponów” – zachęca Leszek Zegzda z zarządu województwa.

***

Regionalny Fundusz Filmowy funkcjonuje w Małopolsce od 2009 r., jako wspólny projekt Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, który realizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

W ramach Regionalnego Funduszu Filmowego corocznie ogłaszany jest konkurs na wspieranie produkcji filmowej, którego celem jest dofinansowanie najciekawszych produkcji filmowych związanych z województwem małopolskim poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim przez miejsce realizacji zdjęć filmowych, bezpośrednio związanego z naszym regionem.

Oceń treść:
Źródło:
;