Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Watykan

Franciszek na 70-lecie zakończenia II wojny światowej

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Ojciec Święty nawiązał do 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie i zaapelował do polityków o dążenie do dobra wspólnego i promowanie kultury pokoju.

 

 

 

Oto słowa papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski:

W najbliższych dniach w niektórych stolicach obchodzona będzie 70 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Przy tej okazji powierzam Panu za wstawiennictwem Maryi, Królowej Pokoju życzenie, aby ludzkie społeczeństwo nauczyło się z błędów przeszłości i aby także w obliczu aktualnych konfliktów rozdzierających niektóre regiony świata wszyscy kierujący losem narodów podjęli trud starań o dobro wspólne i krzewienie kultury pokoju.

 

Wcześniej do podtrzymywania pięknej tradycji nabożeństw majowych i oddawania czci Matce Bożej zachęcił Polaków:

Witam pielgrzymów polskich. Na początku maja pragnę szczególnie pozdrowić wszystkich, którzy podtrzymując piękną tradycję nabożeństw majowych, gromadzą się w kościołach i przy przydrożnych figurach na codziennej modlitwie ku czci Matki Bożej. Niech jej wstawiennictwo wyjedna obfitość Bożych łask dla każdego z was, waszych rodzin i waszej Ojczyzny. Nie zapominajcie o modlitwie za mnie i w intencjach Kościoła. Z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

;