Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Wydarzenia: Dzień Głośnego Czytania

Watykan

Franciszek przyjął polskie dzieci chore na raka 

papież franciszek fot. Korea.net / Korean Culture and Information Service / CC BY-SA 2.0 / wikimedia.org Papież Franciszek

W Watykanie odbyła się dziś wyjątkowa audiencja. Ojciec Święty spotkał się z grupą polskich dzieci chorych na raka. Powiedział im, że nawet w czasie choroby i w najbardziej bolesnych chwilach życia Jezus jest z nimi, aby dać im nadzieję. 

 

Grupa ok. czterdzieściorga dzieci wraz z opiekunami przyjechała na spotkanie z Franciszkiem z kliniki onkologicznej we Wrocławiu. Papież pozdrowił każde z dzieci osobno i każdemu podarował różaniec. Zachęcił dzieci, by były apostołami Bożej miłości.

„Wasza droga przez życie jest nieco trudna, drogie dzieci, ponieważ musicie się leczyć, pokonywać chorobę lub żyć z chorobą: to nie jest łatwe. Wiele razy w życiu znajdujemy się w sytuacji, w której nie mamy siły, by iść dalej. Ale wy, nigdy nie jesteście same! Jezus jest zawsze blisko, mówi do was: «Idź, idź naprzód! Ja jestem z tobą. Wezmę Cię za rękę, tak jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem uczącym się stawiać pierwsze kroki». Drogie dzieci, Jezus jest zawsze obok nas, aby dać nam nadzieję – mówił Ojciec Święty. – Zawsze, nawet w czasie choroby, nawet w najbardziej bolesnych chwilach, nawet w najtrudniejszych momentach: Pan jest przy nas! Także członkowie waszych rodzin, wasi lekarze, wasi przyjaciele pomogą iść wam naprzód. Pomyślcie o waszej mamie, która was urodziła i o waszym tacie. Bóg Was kocha, drogie Dzieci! Jesteście kochani przez Boga! Jezus potrzebuje także waszego świadectwa. Powierza wam swoje plany i pyta: czy będziecie moimi apostołami Bożej miłości? Odpowiedzcie «tak» z entuzjazmem i nieście radość Bożej miłości innym.“

Papież radził chorym dzieciom, że gdy poczują się samotne lub opuszczone powinny pamiętać o Matce Bożej. „Ona jest zawsze przy nas, zwłaszcza gdy odczuwamy ciężar choroby ze wszystkimi jej problemami” – podkreślił Franciszek. Audiencję zakończyło wspólne odmówienie modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

Źródło:
;