Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Wydarzenia:

Pod oknem

Franciszek trzy razy pojawi się w oknie na Franciszkańskiej 3

 fot. kp / fra3

Pierwszy raz w środę wieczorem, a później także we czwartek i piątek przewidywana jest obecność papieża Franciszka w tzw. Oknie Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Domu Arcybiskupów Krakowskich, gdzie będzie mieszkał Ojciec Święty w czasie lipcowej wizyty w Polsce.

 

 

„To okno zawsze było przygotowane dla papieża Jana Pawła II, a potem dla Benedykta XVI – teraz będzie przygotowane też dla papieża Franciszka” – mówił w czwartek w Sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii kard. Stanisław Dziwisz. „Liczymy na przemówienie, ale zostawimy to spontaniczności Ojca Świętego” – dodał kard. Dziwisz zaznaczając, że nie wiadomo czy papież Franciszek udzieli zebranym pod oknem na Franciszkańskiej 3 tylko błogosławieństwa, czy będzie chciał coś powiedzieć.

Ks. Adam Parszywka SDB z Komitetu Organizacyjnego ŚDM zaznacza, że Polacy są przyzwyczajeni do obecności Jana Pawła II w oknie na Franciszkańskiej 3, ale należy pamiętać, że Jan Paweł II w czasie wcześniejszych pielgrzymek „był u siebie, wracał do swojego domu, był wśród swoich”.

„Myślę, że nie należy się spodziewać aż tak spontanicznych i długich spotkań z papieżem Franciszkiem. Przede wszystkim ze względów językowych. Ale spotkanie po tak intensywnym dniu, o tak późnej porze, na pewno będzie wielkim wyzwaniem – mówił ks. Parszywka. – Raczej należy się nastawić na bardzo krótkie spotkania. A jeśli ich nie będzie, to myślę, że będziemy na tyle wyrozumiali, że zrozumiemy Ojca Świętego, że po tak intensywnym dniu ma prawo odpocząć” – dodawał dyrektor Departamentu Komunikacji.

;