Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Pod oknem

Franciszkanie: Kapituła w roku jubileuszu 400-lecia Prowincji

 fot. ofm.krakow.pl

Uroczystymi nieszporami rozpoczęła się w Prowincji Matki Bożej Anielskiej, Kapituła w roku jubileuszu 400-lecia istnienia, pt. „Wierni Ewangelii i Regule otwórzmy się na działanie Ducha Świętego”. Odbywa się ona w dniach 21-27 maja 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Bronowicach Wielkich. Prezesem tego spotkania jest Wizytator Generalny, br. Sergiusz Bałdyga z Prowincji św. Wniebowzięcia NMP.

 

Przedstawiciele z klasztorów i „dzieł” Prowincji będą zastanawiać się nad kondycją Prowincji oraz podejmować nowe wyzwania. Dokonają również wyboru nowego zarządu, na czele z nowym ministrem prowincjalnym.

Podczas pierwszej sesji plenarnej bracia kapitulni wysłuchali konferencji br. prof. dr hab. Wiesława Blocka OFMCap z warszawskiej Prowincji Braci Kapucynów, na co dzień posługujący na Uniwersytecie Antonianum w Rzymie, pt. „Wierni ewangelii spoglądamy w przyszłość”.

Wysłuchali również listu, który skierował do braci kapitulnych Minister Generalny, br. Massimo Fusarelli’ego, który w Jego imieniu odczytał br. Konrad Cholewa Definitor Generalny Zakonu Braci Mniejszych.

W południe bracia kapitulni zgromadzili się na Eucharystii w Bronowickim Wieczerniku. Mszy Świętej przewodniczył br. Konrad Cholewa, który zachęcał: aby na wzór Apostołów w duchu jedności i wiary być świadkiem Ewangelii.

Źródło:
;