Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Kulturalnie

 fot. materiały prasowe

To ostatnie chwile, by wspomóc Fundację im. Brata Alberta w postprodukcji teledysku do utworu „Bracie Albercie pomóż”. Wystąpią w nim podopieczni organizacji.

Tekst utworu napisała współzałożycielka i wokalistka krakowskiego zespołu „Galicja”, Lidia Jazgar, natomiast muzykę skomponował Ryszard Brączek. Oboje będą również występować w teledysku razem z podopiecznymi fundacji, którzy wcielą się w role aktorów-piosenkarzy.

- Chcemy pokazać, że nasi podopieczni umieją się cieszyć i mają zdolności artystyczne. Pragniemy pokazać, że mimo swojej niepełnosprawności intelektualnej są tacy sami, jak my. Mamy nadzieję, że wszyscy dostrzegą, iż potrafią o wiele więcej niż nam się czasem wydaje - wyjaśnia Małgorzata Millert.

Dodaje, że kręcenie teledysku to spełnienie marzenia niejednego z podopiecznych. - A teraz największym ich marzeniem jest, by ten teledysk ostatecznie powstał. Zdjęcie ruszyły pełną parą. Przed nami jeszcze realizacje nagrań i postprodukcja, czyli montaż teledysku oraz wydanie płyty CD i tutaj właśnie potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli - dodaje Millert.

Scenariusz przygotowywali wszyscy - terapeuci, opiekunowie i pracownicy fundacji. „Ja widzę Ciebie, a Ty mnie, dostrzeżmy się, zobaczmy się” - brzmi fragment utworu.

- Odnosząc się do tych słów chcemy, by to był przykład dla organizacji czy osób prywatnych, które mają kontakt lub zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Chcemy uwrażliwić, że one bardzo potrzebują samorealizacji, pracy w grupie oraz wyjścia na zewnątrz i pokazania, że bardzo wiele potrafią - podsumowuje Millert.

Każdy, kto chciałby wspomóc przygotowanie teledysku może złożyć darowiznę na stronie zbiórki zatytułowanej „Nakręceni na Brata Alberta” pod adresem www.zrzutka.pl/9pbhr6. „Wesprzyj nas i stań się częścią naszej radości. Każda Twoja złotówka, to krok do spełnienia marzenia naszych Podopiecznych, to moc przekazu dobrej energii, miłości i wspólnoty” - podkreślili jej organizatorzy.

Fundacja im. Brata Alberta od 35 lat niesie pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Tworzy miejsca w całej Polsce, gdzie gromadzą się osoby potrzebujące pomocy, jak i te, które tę pomoc ofiarują. „W każdym swoim Podopiecznym dostrzegamy człowieka pełnego marzeń, zdolności i różnych możliwości, a dzięki wsparciu wielu osób często te marzenia się spełniają” - napisano na stronie zbiórki.

Oceń treść:
Źródło:
;