Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

Wydarzenia: Światowy Dzień Trzeźwości

Wakacje z Bogiem

Genialny Plan Stwórcy, czyli młodzież znów spotka się w Dębowcu!

 fot. Materiały prasowe

Już po raz 28 sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej gości młodzież nie tylko z całej Polski, lecz także z krajów sąsiednich. Tegoroczne MSSM odbywa się w dniach 6–11 lipca.

 

Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych dla wielu uczestników jest obowiązkowym punktem wakacyjnego wypoczynku. Początkowo do Dębowca przyjeżdżała młodzież z parafii saletyńskich, jednak w ostatnich latach w sanktuarium Matki Bożej gromadzą się młodzi z całej Polski i innych krajów, by niebanalnie i twórczo przeżyć część wakacji. Przez 6 dni uczestnikom towarzyszy dobra chrześcijańska muzyka, ciekawe zabawy, a przede wszystkim refleksja i modlitwa. Także podczas spotkania wielu młodych rozeznaje drogę powołania życiowego. Sercem każdego dnia jest uroczyście odprawiana Eucharystia. Jednym z ważniejszych wydarzeń w Dębowcu jest dzień pojednania, w którym można na nowo odkryć i dobrze przeżyć sakrament pokuty.

Tegorocznemu 28 Międzynarodowemu Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych towarzyszy hasło „Genialny Plan Stwórcy”. Wśród zaproszonych gości jest m.in. znana dziennikarka telewizyjna Brygida Grysiak, nawrócona wiedźma Patrycja Hurlak, a także prowadzący wideobloga franciszkanie o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski. Tradycyjnie konferencję przygotowującą do spowiedzi wygłosi misjonarz saletyn. W tym roku będzie to duszpasterz z Warszawy ks. Bartosz Seruga MS. Wśród zaproszonych muzyków są m.in. Maleo i Panny Wyklęte oraz Zetaigreka/Wyrwani z niewoli ku wolności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na profilu facebook.com/saletynskiespotkaniamlodych.

;