Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Prasa

„Głos Ojca Pio”: miłosierdzie bez granic

Wyjątkowe – ze względu na ogłoszenie Ojca Pio jednym z patronów Roku Miłosierdzia i sprowadzenie przez papieża jego ciała do Watykanu – wydanie „Głosu Ojca Pio”. Znajdziemy w nim wyczerpujące informacje o tym wydarzeniu: jak będzie przebiegała peregrynacja relikwii po rzymskich świątyniach oraz jakie wydarzenia będą jej towarzyszyły.

 

Temat numeru otwiera rozważanie ks. prof. M. Rosika o tym, czy miłosierdzie zakłada zawieszenie sprawiedliwości. Dalej o „skandalu” miłosierdzia mówią s. M. Nulla ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz ks. Jerzy Dziewoński, penitencjarz, który posiada uprawnienia do udzielania rozgrzeszenia z grzechów zastrzeżonych biskupowi. Blok tematyczny zamyka świadectwo „Uczę się prawdziwej miłości”.

W numerze ponadto: artykuł o Leopoldzie Mandiciu, drugim patronie Roku Miłosierdzia, a także dwa nowe działy: „Akcja #Ewangelizacja. Włącz się”, tym razem prezentujący twórczość filmową, która potrafi odmienić życie widzów”, oraz „W świetle cienia”, cykl artykułów o problemach życia codziennego (np. konfliktach) rozważanych przez pryzmat wiary i psychologii pozytywnej.

Źródło:
;