Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Prasa

„Głos Ojca Pio”: To nie moja wina?

głos ojca pijo fot. Głos Ojca Pio 104/2017

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem grzechu pokoleniowego, nie wszyscy bowiem wiedzą, że Kościół w Polsce wypowiedział się na ten temat jednoznacznie, podkreślając, że każdy osobiście ponosi odpowiedzialność za swój grzech.

 

Temat numeru otwiera artykuł ks. prof. Mariusza Rosika zatytułowany „Grzechy naszych przodków”. Myśl tę poszerza o kontekst afrykański misjonarz Robert Wieczorek. Z kolejnego artykułu ks. Rosika dowiadujemy się o złorzeczeniach w Biblii. Urszula Mela natomiast na własnym przykładzie pokazuje, jak radzić sobie z trudnościami i życiowymi nieszczęściami, gdzie szukać siły i komu zaufać.

W numerze ponadto wywiad z Piotrem Jordanem Śliwińskim, cenionym kierownikiem duchowym i współzałożycielem Szkoły dla Spowiedników, który mówi o procesie uzdrawiania człowieka w sakramencie pokuty i pojednania. Zaś z artykułu Luciana Lottiego dowiemy się, dlaczego warto podążać za Ojcem Pio i na co zwrócić uwagę po zakończeniu Roku Miłosierdzia, kiedy wielu z nas otworzyło się na łaskę i powzięło decyzję o urzeczywistnieniu postanowień.

Na progu Wielkiego Postu warto przeczytać artykuł o zajadaniu głodu emocjonalnego, który ukazał się w cyklu „Perspektywy darów trudnych”. Wątek zdrowego podejścia do jedzenia dopełnia świadectwo zatytułowane „Warcząca lodówka”.

Wszystkim pragnącym rozwijać więź z Bogiem poprzez doskonalenie modlitwy polecamy nowy cykl „Wędrówki ducha”.

Oceń treść:
Źródło:
;