Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Jan Paweł II na dziś

Gmina Oświęcim: koncert i wystawa dla upamiętnienia świętych Jana Pawła II i Brata Alberta

alicja majewska fot. Anna Munk Alicja Majewska

Zapraszamy na koncert i wystawę - kolejne propozycje realizowane w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II”, które odbędą się w Gminie Oświęcim.

Już 23 czerwca 2017 roku w Domu Ludowym w Grojcu odbędzie się koncert wspaniałej polskiej wokalistki - pani Alicji Majewskiej. Podczas recitalu usłyszymy znane utwory z repertuaru Artystki oraz pieśni sakralne. Na scenie towarzyszyć Jej będzie wybitny kompozytor, aranżer i pianista – pan Włodzimierz Korcz oraz znakomity kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny ! Darmowe wejściówki do odbioru w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim (Brzezinka, ul. Sportowa 9) oraz w Wydziale Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Gminy w Urzędzie Gminy Oświęcim (ul. Zamkowa 12, pokój 33)  - w godzinach pracy obu jednostek. Ilość miejsc ograniczona!

Kolejną propozycją projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów.  VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II” jest przygotowywana obecnie wystawa, której głównymi bohaterami będą Święci: Jan Paweł II i Brat Albert. Ekspozycja - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie - odwoływać się będzie do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji  (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża-Polaka.

Wystawa pt. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” prezentowana będzie po raz pierwszy od 30 czerwca do 14 lipca 2017 roku w Centrum św. Maksymiliana – Klasztor Franciszkanów (Harmęże, ul. Franciszkańska 12).

Wstęp wolny!

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizatorzy: Gmina Oświęcim, Wydawnictwo „Biały Kruk”, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Radio PLUS, Portal franciszkańska3

Więcej o projekcie tutaj

Oceń treść:
Źródło:
;