Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Z Bogiem

Gospel Celebration − premiera nowej płyty podczas wyjątkowego koncertu

 fot. Materiały prasowe

Już 27 września w 5 miastach południowej Polski odbędzie się Gospel Celebration − wyjątkowy koncert z udziałem kilkunastu chórów gospel. Na żywo obejrzy go blisko półtora tysiąca widzów w Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Miechowie i Tarnowie. Tego dnia odbędzie się również premiera płyty o tym samym tytule, będącej owocem pracy ogólnopolskiego środowiska gospel.

 

Gospel Celebration jest świętem muzyki gospel. Jest okazją, by odległe na co dzień środowiska połączyły swe siły, zjednoczyły się w swej pasji, współdziałały tworząc nową, świeżą jakość artystyczną.

− Zanim jeszcze oficjalnie wystartuje Festiwal 7xGospel 2015, przygotowaliśmy wydarzenie, które promuje gospel nie tylko w granicach Krakowa − mówi Weronika Cymer, koordynatorka wydarzenia ze Stowarzyszenia Gospel. I dodaje: − Chcemy pokazać, że gospel jest ponad czasem i ponad granicami geograficznymi, dlatego to wydarzenie będzie miało miejsce jednocześnie w wielu miejscach np. w. Jak to możliwe? W niedzielę 27 września, w Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Miechowie, Tarnowie odbędą się koncerty zespołów gospel. Będziemy promować chóry, miasta, Festiwal 7xGospel, samą ideę śpiewania gospel, ale głównie chwalenie Boga przez radość i śpiew.

Ideą Gospel Celebration jest integracja i umacnianie środowiska gospel w jego wymiarze lokalnym, regionalnym i krajowym oraz upowszechnienie i promowanie dorobku artystycznego polskich wykonawców gospel.

− To niesamowite wydarzenie − potwierdza Lea Kjeldsen ze Stowarzyszenia Gospel.
I podkreśla: − Pięć odległych od siebie o dziesiątki kilometrów miejsc. Niezliczona liczba chórzystów i  muzyków. Koordynatorzy i wolontariusze. Jedna godzina, puls przyspieszający w setkach podekscytowanych serc. Ta chwila, kiedy w tym samym momencie, rozsypani po różnych województwach wykonawcy wchodzą na scenę, zaczynają śpiewać i czują to samo − uwielbienie Stwórcy.

Gospel Celebration to także dzień oficjalnej premiery płyty o tym samym tytule, będącej owocem pracy ogólnopolskiego środowiska gospel. Na płycie znajduje się 18 utworów nagranych przez zespoły z najróżniejszych zakątków Polski. „Gospel Celebration” to długo wyczekiwane spełnienie marzeń setek chórzystów, muzyków i dyrygentów. Jest to pierwsza w Polsce składanka z muzyką gospel w wykonaniu chórów z Polski.

Realizacja koncertów Gospel Celebration i wydanie płytę pod tym samym tytułem było możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Kraków, Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Gospel Celebration jest częścią 10. edycji Festiwalu 7xGospel − muzyczno‑kulturalnego projektu, który od 2006 roku za pomocą muzyki gospel łączy ludzi z różnych części świata. Festiwal każdego roku jest adresowany do grupy 30 tys. odbiorców. W tym roku odbędzie się w dniach 8-18 października w Krakowie. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.7xgospel.com.pl.

Patronami medialnymi Gospel Celebration są TVP Kraków, TVP Kielce, TVP Katowice, Światowe Dni Młodzieży, Gość Niedzielny, Stacja7.pl, Dziennik Polski, Głos Seniora, Deon.pl, Inyourpocket.com, Kulturatka.pl, jazzsoul.pl, Tarnow.pl, kultura.tarnow.pl, katowice.pl.

;