Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Pod oknem

GospeLOVE Lato Festiwal 2023 w Bochni

GospeLOVE Lato Festiwal 2023 w Bochni. To już trzecia edycja bocheńskich warsztatów gospel, którą tak jak w zeszłym roku, organizują Stowarzyszenie Gospel nad Rabą oraz Powiat Bocheński.

 

Pierwsza edycja odbyła się w roku 2021, a prowadzącym był Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu, kompozytor, pianista i producent muzyczny.

Podczas drugiej edycji odbyły się warsztaty osobno dla dorosłych i dzieci. Instruktorami grupy starszej byli: Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel oraz dyrygentka naszego chóru Beata „Beti” Stasiak. Grupę najmłodszych poprowadziła Anna Madej, dyrygentka, autorka piosenek i trener wokalny.

Zeszłoroczne warsztaty zgromadziły około 100 uczestników z całej Polski. Oprócz licznej reprezentacji z małopolskich miast: Bochni, Brzeska, Tarnowa, Krakowa, byli również przyjezdni z Warszawy, Tucholi, Gdańska, Bytomia. Impreza zyskała bardzo dobre recenzje, co rokuje liczny udział przyjezdnych gości również w tym roku.

Instruktorami tegorocznej edycji będą: Daniel Cebula-Orynicz, Anna Madej, Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów Gospel oraz Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 22 lipca 2023 dwudniowymi warsztatami dla dorosłych i dzieci z Danielem Cebulą-Oryniczem, zakończonymi koncertem finałowym 23 lipca. 26 lipca będziemy gościć warszawski chór gospel Soul Connection Gospel Group, który zagra koncert dla naszej publiczności, razem z chórem Raba Gospel Choir. Od 27 do 30 lipca będą odbywały się warsztaty z Peterem Francisem i Norrisem Garnerem. Równolegle z warsztatami dla dorosłych w sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, prowadzone przez instruktorkę, nauczycielkę śpiewu i wokalistkę Annę Madej. Całość zakończy koncert finałowy 30 lipca w Amfiteatrze Uzbornia w Bochni, na którym wystąpią uczestnicy warsztatów, zagra zespół Holy Noiz i gościnnie wystąpi Gabi Gąsior.

 

Program wydarzenia:

Warsztaty:

22-23 lipca – warsztaty dla dorosłych i dzieci (od 10 r.ż.) z Danielem Cebulą-Oryniczem

27-30 lipca – warsztaty dla dorosłych z Norrisem Garnerem i Peterem Francisem

29-30 lipca – warsztaty dla dzieci z Anną Madej

 

Koncerty:

23 lipca – koncert finałowy warsztatów Daniela Cebuli-Orynicza

26 lipca - koncert Soul Connection Gospel Group oraz Raba Gospel Choir

30 lipca godz. 19:00 - koncert finałowy na zakończenie festiwalu

z udziałem Holy Noiz i gościnnie - Gabi Gąsior

 

Miejsce wszystkich warsztatów:

Bochnia, ul. Windakiewicza 23 - hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Bochni

 

Miejsca koncertów:

Koncert 23 lipca – Tężnia solankowa w Bochni

Koncert 26 lipca – Tężnia solankowa w Bochni.

Koncert finałowy 30 lipca – Amfiteatr Uzbornia w Bochni

 

Plakat:

;