Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Prasa

miesięcznik w drodze fot. W drodze 12/2020

Polecamy grudniowy numer miesięcznika „W drodze”, a w nim – o Bożym Narodzeniu bez Jezusa, o tym, kto jest najważniejszy w polskim Kościele i o byciu mamą nieswoich synów. 168 stron na Święta!

 

Urodziny bez Solenizanta?

To już wszyscy wiemy – ten grudzień będzie inny niż te, które mamy w pamięci. Nie wypełnimy tak tłumnie kościołów o świcie na mszach roratnich, nie będziemy biegać po galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów i pewnie przy wigilijnym stole zostanie więcej pustych miejsc niż zwykle. I tylko jedno się nie zmieni: jak co roku będzie Boże Narodzenie, chociaż wielu wolałoby je obchodzić bez Solenizanta. Najlepiej bez opłatka, bez kolęd i pasterki, i bez jasełek. Żeby przypadkiem dzieci się nie dowiedziały, że kiedyś urodził się Jezus. Świat coraz bardziej chce wymazać Boga z naszego życia, ale paradoksalnie, bardzo potrzebuje świąt, bo to idealne koło zamachowe dla handlu. Komu przeszkadza Jezus i co można znaleźć w kalendarzu adwentowym w drogerii? – o tym przeczytacie w znakomitym tekście Rafała Cekiery Zasoby lichej stajenki.

 

Kto jest najważniejszy w polskim Kościele?

Ileż to razy słyszałam głosy oburzenia: Dlaczego biskupi coś z tym nie zrobią? Dlaczego prymas na to pozwala? Dlaczego hierarchowie są bezkarni? No właśnie. W ostatnich dniach te pytania stały się szczególnie aktualne. Kto jest najważniejszy w polskim Kościele, kto jest szefem wszystkich biskupów i kto może rozstawić ich po kątach – o tym rozmawiam z ks. Damianem Wąskiem w wywiadzie Uwaga, biskup!

 

Wymazywanie Wojtyły

O watykańskim raporcie dotyczącym kardynała McCarricka wypowiedzieli się już chyba wszyscy, choć pewnie tych, którzy przeczytali go w całości (460 stron!) można policzyć na palcach jednej ręki. Mimo, że fragmenty raportu znamy tylko z przekazów medialnych, wyrok już zapadł. Jest winny! Ale nie McCarrick oskarżony o pedofilię. Winny jest Jan Paweł II. Bo to on mianował go kardynałem. Kiedy zaczniemy burzyć pomniki, zmieniać nazwy ulic, patronów szkół i placów? Komu tak bardzo zależy na odarciu ze świętości naszego papieża, który przez tyle lat był naszą dumą i cały świat płakał po jego śmierci? O tym w tekście Puste Błonia pisze redaktor naczelny miesięcznika „W drodze” Roman Bielecki OP.

 

Dzień pingwina

O siostrach dominikankach z Broniszewic kilka lat temu usłyszała cała Polska. A raczej cała Polska je zobaczyła, gdy na krótkim filmiku zamieszczonym w sieci udawały… pingwiny. Dzięki temu pomysłowi tysiące ludzi pospieszyły z pomocą i dały pieniądze na budowę nowego domu dla niepełnosprawnych chłopców, którymi siostry się zajmują. Jak to jest być mamą 57 synów? I jak wygląda ich codzienne życie – przeczytajcie o tym w rozmowie z s. Elizą Małgorzatą Myk OP.

 

A oprócz tego w miesięczniku: wyśmienita rozmowa z Michałem Laskowskim, prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego o prawie, które nie zawsze wydaje nam się sprawiedliwe, o samotności sędziów i o wyrokach, które bulwersują opinię publiczną W świecie istnieje jakiś ład; reportaż Stanisława Zasady Kawa smakuje słono o dramatycznym życiu uchodźców w Bejrucie i przenikliwe felietony o. Pawła Krupy OP, ks. Grzegorza Strzelczyka i Wojciecha Ziółka SJ o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

168 stron do czytania na święta. Nie przegapcie! A jeśli się zastanawiacie, jaki prezent pod choinkę zrobić babci, mamie czy teściowej – podpowiem Wam. Kupcie im prenumeratę miesięcznika „W drodze”. To najlepszy prezent na cały rok!

Oceń treść:
Źródło:
;