Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Małopolska

 fot. polonistyka.uj.edu.pl

Za nieco ponad miesiąc dowiemy się kto zostanie uhonorowany tytułem Krakowskiego Mistrza Ortografii!

 

Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w I Dyktandzie Krakowskim. Pierwsza edycja Dyktanda Krakowskiego odbędzie się 14 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 35.

Jak informują organizatorzy, dyktando ma formułę otwartą – każdy może wziąć w nim udział bez względu na płeć, wiek, adres zamieszkania czy wykształcenie. Zgłoszenia do udziału w dyktandzie przyjmowane są do 12 marca 2015 r.

„Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a najlepszy wśród nich zostanie uhonorowany tytułem Krakowskiego Mistrza Ortografii. Tym, którzy nie uchronią się od błędów, za pociechę może służyć pogląd J. W. Goethego, że błędy człowieka czynią go sympatycznym. Zgadzamy się z tym i dlatego raz jeszcze gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w I Dyktandzie Krakowskim” – piszą organizatorzy.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Wydziału Polonistyki UJ – www.polonistyka.uj.edu.pl.

Dyktando zostało objęte patronatem honorowym JM Rektora UJ prof. dra hab. med. Wojciech Nowaka oraz patronatami Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Dziekana Wydziału Polonistyki UJ prof. dr hab. Renaty Przybylskiej.

Źródło:
;