Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Jan Paweł II na dziś

I etap Konkursu Papieskiego do 26 marca

konkurs papieski fot. Instytut Tertio Millennio

Do 26 marca (niedziela) można wziąć udział w XIII edycji Konkursu Papieskiego „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl, a następnie klikając w zakładką Weź udział, rozwiązać prosty quiz on-line.

 

Jest o co walczyć – dziewięciu zwycięzców zostanie zaproszonych na wycieczkę do Rzymu! Dodatkową nagrodą są złote indeksy na wybrane kierunki studiów na sześciu polskich uczelniach, a we Wrocławiu również stypendium Prezydenta.

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs Papieski jest największym w Polsce konkursem wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z czterech etapów. Etapy I i II odbywają się drogą elektroniczną – polegają na wypełnieniu quizów on-line. Trzecim etapem jest napisanie eseju, na jeden z podanych wcześniej tematów, a etap IV to obrona eseju przed kilkuosobową komisją.

Konkurs Papieski realizowany jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

Organizatorem Konkursu jest krakowska Fundacja Instytut Tertio Millennio.

Oceń treść:
;