Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Internet

I urodziny Radia Profeto.pl

 fot. Materiały prasowe

Internetowe – jak mówią jego twórcy, „jeszcze internetowe” – Radio Profeto.pl 26 czerwca 2015 obchodzi swoje pierwsze urodziny. Zaczynali w skromnych warunkach w wynajmowanych pomieszczeniach, dziś mają profesjonalne studio radiowe i plany na przyszłość.

 

„Wszystko zaczęło się od Słowa – mówi Wojciech Łapiński z Grupy Profeto.pl, bo w misję sercańskiego portalu ewangelizacyjnego od początku było wpisane głoszenie Słowa Bożego. – Wokół Profeto.pl powstała liczna grupa wiernych czytelników, którym brakowało radia z dobrą chrześcijańską muzyką i ciekawymi programami autorskimi. Sprostaliśmy temu wyzwaniu i po kilkumiesięcznych testach wystartowaliśmy ze studiem i 24 godzinnym programem” – opowiada Łapiński.

Radio Profeto.pl rozpoczęło nadawanie 26 czerwca 2014 roku w wigilię Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta księży sercanów – wydawcy Profeto.pl.

„Przez ten rok zmieniło się bardzo wiele. Cały czas się zmienia, zawsze na lepsze, ku nowym wyzwaniom z profesjonalnym technicznym zapleczem. Było studio w Nowym Sączu, Stopnicy, a obecnie w Stadnikach i w Warszawie. A to nie koniec” – zapowiada Łapiński.

W Stadnikach w kwietniu br. powstała siedziba Grupy Profeto.pl, a w niej przede wszystkim główne studio emisyjne, reżyserka oraz studio nagrań. Radio Profeto.pl zostało wyposażone w profesjonalne urządzenia oraz rozwiązania, które zapewniają duży komfort pracy.

Do zespołu Radia Profeto.pl dołączył Grzegorz Kasjaniuk, który jest dyrektorem sercańskiej rozgłośni. Wcześniej był dziennikarzem, szefem muzycznym, kierownikiem reklamy i promocji, managerem PRO Studio oraz sekretarzem programowym Polskiego Radia Olsztyn. W Radiu Profeto.pl zarządza rozgłośnią i prowadzi audycję o zagrożeniach duchowych w muzyce: „Kogo słuchasz?”. W Radiu Profeto.pl przygotował pierwszą profesjonalną ramówkę, playlistę, jingle oraz nową formę działania mobilnego studia. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone po okresie wakacyjnym.

„Radio Profeto.pl to olbrzymia ambona ewangelizacyjna: codzienne modlitwy, transmisje Mszy św., chrześcijańska muzyka, audycje autorskie, konferencje, Ewangelia dla dzieci oraz transmisje on-line z wydarzeń rekolekcyjnych. Radio Profeto.pl współpracuje także z innymi rozgłośniami katolickimi tworząc przedsięwzięcia w ramach wspólnego celu – bycia narzędziem w ewangelizacji” – mówi Grzegorz Kasjaniuk.

Radio Profeto.pl dysponuje dwoma studiami radiowymi, które mieszczą się w Stadnikach oraz Warszawie. Wspomniane mobilne studio pozwala realizować transmisje z wielu wydarzeń ewangelizacyjnych. W ostatnim czasie we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP zorganizowano m.in. transmisję oraz studio „na żywo” z III Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji „Ewangelizacja w środowisku wiejskim” w Skrzatuszu.

„W nadchodzącym czasie najważniejszymi wyzwaniami dla sercańskiego dzieła nowej ewangelizacji, obok przyznanego miejsca na multipleksie cyfrowym, będzie uzyskanie częstotliwości naziemnej i sfinansowanie zakupu konsolety cyfrowej” – dodaje Kasjaniuk. 

;