Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Pod oknem

II Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

 fot. Piotr Tumidajski

II Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia do sanktuarium w krakowskim Łagiewnikach zaplanowano na 23 sierpnia. W tym roku szczególną intencją wiernych ma być dziękczynienie w 110. rocznicę urodzin św. Siostry Faustyny.

 

„Siostra Faustyna żyła krótko, tylko 33 lata, ale jednak w ciągu tych lat była ogromnie otwarta na współpracę z Panem Bogiem i ludźmi. Chcemy za to życie i powołanie Panu Bogu podziękować” – mówi ks. Franciszek Ślusarczyk zapraszając do udziału w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia do sanktuarium w krakowskim Łagiewnikach.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w niedzielę po rocznicy konsekracji Bazyliki i zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku. Wydarzenie będzie też bezpośrednim przygotowaniem do otwarcia Roku Miłosierdzia i przeżywaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomina, że św. Siostra Faustyna wszystkie swoje spotkania z Jezusem zanotowała na kartach „Dzienniczka”. „One okazały się wielkim błogosławieństwem dla kolejnych pokoleń. Wielu ludzi teraz sięga do tych przemyśleń, do tych spotkań Siostry Faustyny z Panem Jezusem; także do Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą Pan Jezus objawił jej przed osiemdziesięciu laty” – mówi ks. Ślusarczyk informując, że w tym roku darem Sanktuarium dla każdej rodziny będzie specjalnie na tę okazję wydana płyta z nagraniem Koronki w dwóch wersjach – recytowanej i śpiewanej.

23 sierpnia w dniu Pielgrzymki uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski dokona także – jak w każdą czwartą niedzielę miesiąca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – błogosławieństwa rodzin oraz małych dzieci. Mszy św. w Godzinie Miłosierdzia (15.20) przewodniczył będzie bp Jan Zając – honorowy kustosz Sanktuarium.

W programie Pielgrzymki są także projekcje filmów („Mary’s Land”, „Karolina”, „Bóg nie umarł”) w Auli św. Jana Pawła II a na błoniach przed Bazyliką będą prezentowały się dzieła miłosierdzia prowadzone przy Sanktuarium.

Organizatorzy zachęcają pielgrzymów do rejestracji za pośrednictwem strony www.milosierdzie.pl. Dla pierwszego tysiąca zarejestrowanych przygotowano niespodzianki.

II Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia odbędzie się pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza.

Źródło:
;