Imieniny: Jagody, Urbana, Marii

Wydarzenia: Dzień Dziennikarza Sportowego

Pod oknem

II Pielgrzymka Organistów Archidiecezji Krakowskiej

 fot. Silar / wikipedia.org

Serdecznie zapraszamy na II Pielgrzymkę Organistów Archidiecezji Krakowskiej i całego środowiska muzyków kościelnych do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 13 lutego br. (sobota przed I niedzielą Wielkiego Postu).

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 próbą śpiewu na liturgię Eucharystii. O godz. 10.45 przeżyjemy wspólną drogę krzyżową (rozważania poprowadzi ks. dr Wojciech Kałamarz CM). Ok. godz. 11.30 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Następnie o godz. 12.00 wszyscy procesyjnie przejdziemy przez jubileuszowe drzwi - śpiewając litanię do Wszystkich Świętych - przyjmując łaskę Roku Miłosierdzia i rozpoczniemy uroczystą celebrę Eucharystii.

Eucharystii przewodniczył będzie ks. prof. Jacek Żurek, wieloletni duszpasterz organistów w naszej Archidiecezji, a w 2016 roku przeżywający swój Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Chcemy podziękować Bogu za Jego posługę pośród nas, a także Jemu za piękne świadectwo kapłańskiego życia. Homilię wygłosi ks. prof. Andrzej Zając z Tarnowa pracownik Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Proszę aby do 5 lutego 2016 r. potwierdzić swoją obecność na e-mai: muzyka@diecezja.pl lub tel. 12 62 88 100.

Źródło:
;