Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Z Bogiem

III sympozjum o adoracji w sobotę 7 lutego

Trwają zapisy na III sympozjum poświęcone adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ono w sobotę 7 lutego 2015 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tegoroczne sympozjum poświęcone będzie refleksji nad adoracją dzieci.

 

- Słowa Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im” (Mk 10,14) odnosimy również do adoracji. Dziś jest coraz więcej przeszkód w prowadzeniu dzieci na osobiste spotkanie z Panem, który pozostał pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Trudnością jest nie tylko znalezienie czasu na takie spotkania, lecz często także niedocenianie znaczenia adoracji. Tymczasem bez niej trudno jest intensywnie przeżywać prawdę o obecności Jezusa w nas samych i w drugim człowieku. Wychowywanie do autentycznego adorowania Chrystusa należy do integralnych elementów chrześcijańskiej formacji. Trzeba ją podejmować już w wieku dziecięcym – wyjaśniają organizatorzy sympozjum.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 10.00 w auli św. Jana Pawła II modlitwą i słowem wprowadzającym. Następnie ks. dr Grzegorz Godawa przedstawi wykład „Usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę” (Ps 8,3), czyli będzie mówić o uwarunkowaniach i rozwoju modlitwy dziecka. Z kolei mgr Krystyna Karkowska przedstawi znaczenie dziecięcej modlitwy i adoracji w życiu rodziny, parafii i całej wspólnoty Kościoła. Po przerwie na kawę, w samo południe głos zabierze ks. dr Stanisław Szczepaniec, który przedstawi program formacyjny dla dzieci, zwracający szczególną uwagę na adorację Najświętszego Sakramentu. Organizatorzy sympozjum zaplanowali także czas na świadectwa wspólnot, które wychowują dzieci do adoracji Najświętszego Sakramentu, rozmowę i dzielenie się doświadczeniami. W programie na godz. 13.30 wpisano adorację w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Ostatnim punktem spotkania będzie Msza św. (godz. 14), która także sprawowana będzie w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są w sposób szczególny kapłani, rodzice, katecheci, animatorzy grup, którzy pragną w formacji rodzinnej, katechetycznej oraz parafialnej poświęcić więcej uwagi wprowadzaniu dzieci w świat modlitwy, szczególnie tej adoracyjnej.

Zgłoszenie udziału w sympozjum przyjmuje Punkt Informacyjny przy Domu Duszpasterskim w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Można się tam zgłaszać osobiście albo drogą mailową (na adres: pielgrzymki@milosierdzie.pl) lub telefonicznie (tel. 12-252-33-11, w godz. 9.00-17.00).

Organizatorami spotkania są: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz ruch modlitewny „Adoremus”.

Źródło:
;