Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Z Bogiem

iskra adwentowa fot. FDOL / liturgia.pl

Dominikański Ośrodek Liturgiczny oraz DDA Beczka zapraszają studentów i młodych dorosłych na rekolekcje „Iskra Adwentowa”.

 

Coraz trudniej jest Ci się odnaleźć w roli katolika? Chciałbyś ugruntować swoją wiedzę dotyczącą wiary? Czujesz, że Kościół to Twój dom, ale nie zawsze potrafisz sobie odpowiedzieć na pytanie „dlaczego”? Jesteśmy niewielką grupą świeckich, która sama nieraz zadawała sobie podobne pytania, dlatego w ten adwent chcielibyśmy wspólnie z wami odświeżyć – a być może odkryć – piękno wiary katolickiej. Dlatego zapraszamy na spotkania Iskry Adwentowej, organizowane pod patronatem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego i Duszpasterstwa Akademickiego Beczka.

W ciągu czterech spotkań pochylimy się nad tym, co Kościół uczy w oparciu o Pismo Święte, i zastanowimy się, jak to powinno wpływać na nasze życie. W przekrojowy sposób poznamy korzenie naszej wiary, a także jej owoce – wszystko po to, żeby na nowo tej wiary posmakować, dokopać się do jej esencji i odkryć w sobie radość z jej wyznawania.

Rekolekcje skierowane są do studentów i młodych dorosłych z Krakowa. Spotkania będą prowadzone przez nas (świeckich katechistów) w grupach kilkuosobowych i będą miały charakter formacyjno-rekolekcyjny. Z racji bieżącej sytuacji epidemiologicznej, spotkania będą się odbywać online.

Każdy ogień rozpoczyna się od Iskry. Niech ten adwent będzie okazją do podjęcia pierwszego kroku, by płomień wiary naprawdę w nas zapłonął, a nie tlił się zmierzając ku wypaleniu.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego: https://liturgia.dominikanie.pl/projekt/iskra/ 

Oceń treść:
Źródło:
;