Imieniny: Wiktora, Cezarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Powolności

Film

IV Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2019

 fot. mat. pras. organizatora

IV Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2019 odbędzie się będzie w 8 miastach Polski: w Głuszycy, Krakowie, Lublinie, Łomży, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach oraz Warszawie. Filmy prezentowane będą w kolejne weekendy listopada 2019.

 

Festiwal Arka ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: „Weź udział w święcie kina chrześcijańskiego”. Wierzymy, że filmy, które wybraliśmy i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich . Wartościach, które zbudowały fundamenty naszego świata i które są tak ważne dla wspólnego rozwoju Polski i Europy.

Festiwal ARKA to także: spotkania wokół tematyki filmów z liderami lokalnych społeczności, dyskusje na ważkie społecznie tematy, poruszające problemy współczesnego świata, spotkania z twórcami filmów pokazywanych na festiwalu, koncerty, warsztaty.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu ARKA pokażemy 8 filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentów, nie pokazywanych jeszcze w polskich kinach. Festiwal otworzą najważniejsze premiery kina chrześcijańskiego tego roku, m.in. “Lourdes”, “Niesamowita łaska” czy “Odrodzenie”. Program festiwalu w Krakowie: http://www.festiwalarka.pl/pl/program/krakow.html

Oceń treść:
;