Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Rodzina

IX Forum Tato.Net pod hasłem „Wolność & Dyscyplina”

forum tato net fot. Forum Tato.net

IX Międzynarodowe Forum Tato.Net będzie punktem kulminacyjnym kampanii „WYBIERAM. JESTEM TATĄ”. To unikalne w skali Europy spotkanie kolejny rok z rzędu honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda. Wydarzenie odbędzie się 30 września br. w Hotelu Arche w podwarszawskiej miejscowości Łochów.

 

„Zainteresowanie forum stale rośnie. Kilka lat temu wydarzenie gromadziło mniej niż 100 mężczyzn. W ubiegłym roku liczba gości przekroczyła 800, a w tym roku liczymy na ok. 1000 uczestników – głównie z Polski, ale też z innych państw. Z jednej strony może to być dowód na rosnącą świadomość ojcowską, a z drugiej – potwierdzenie, że inicjatywa jest potrzebna i staje się coraz bardziej atrakcyjna” – tłumaczy Dariusz Cupiał, współzałożyciel Fundacji Cyryla i Metodego oraz pomysłodawca Inicjatywy Tato.Net.

Podobnie jak było to w latach poprzednich, także teraz zjazd wypełnią prelekcje, warsztaty oraz spotkania w grupach tematycznych i na stoiskach. Całość zostanie zorganizowana pod jednym przewodnim hasłem, którym jest „Wolność & Dyscyplina”. „O ile nasi ojcowie i dziadkowie zmuszeni byli walczyć o wolność zewnętrzną, czyli o więcej możliwości, tak my dzisiaj – wobec natłoku możliwości i związanej z tym presji – musimy bardziej dbać o wolność wewnętrzną, czyli umiejętność wyboru i skupienia się na tym, co najważniejsze. Chcemy dowiedzieć się, jak zdobywać tę wolność dla siebie samych, a także dla naszych dzieci” – wskazuje Cupiał.

Zgodnie z przyjętą przez Tato.Net formułą, każdego roku program forum współtworzą eksperci oraz praktycy z różnych państw, którzy dzielą się swoimi ojcowskimi doświadczeniami. W poprzednich latach wśród gości znaleźli się np. Przemysław Babiarz, Robert Friedrich, Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Krosny, Paweł Królikowski, Radosław Pazura czy Krzysztof Ziemiec. W tym roku zaproszenie organizatorów przyjęli m.in. podróżnik Marek Kamiński, aktor kabaretowy Dariusz Kamys, kompozytor Michał Lorenc, aktor Dariusz Kowalski i ojciec Józef Augustyn SJ. Gościem specjalnym tegorocznego forum będzie Amerykanin Joshua Becker – mąż, ojciec i pastor, który jest jednym z najsłynniejszych propagatorów minimalizmu. W Polsce znany jest m.in. z bestsellerowej książki pn. „Im mniej, tym więcej”. Prowadzi też autorskiego bloga (www.becomingminimalist.com). „Popularyzowana przez Joshuę Beckera idea minimalizmu sprowadza się do wolności od posiadania coraz więcej, by koncentrować się na tym, co jest tak naprawdę najważniejsze. Idea ta zatem w sposób naturalny wpisuje się również w koncepcję naszej kampanii społecznej” – zaznacza dr Dariusz Cupiał.

W trakcie tegorocznej edycji forum po raz kolejny wręczone zostaną także nagrody MAX, czyli specjalne wyróżnienia dla osób i instytucji pomagających innym odkrywać ojcostwo. Od tego roku nagrody będą przyznawane również przedsiębiorstwom, które w swoich kampaniach reklamowych promują pozytywny wizerunek ojca.

Inicjatywa Tato.Net została uruchomiona w 2004 r. w ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Tato.Net to obecnie wiodący w Europie projekt inspirujący mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Główną misją Tato.Net jest pomaganie w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych mężczyzn

Oceń treść:
;