Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Jan Paweł II na dziś

Jan Paweł II doktorem Kościoła, poparcie polskich księży

jan paweł drugi fot. Grzegorz Gałązka

Trwa internetowa zbiórka podpisów polskich księży pod listem poparcia dla inicjatywy abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zwrócił się do Papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Swój wirtualny podpis złożyło już niemal 500. duchownych.

 

W dokumencie skierowanym do abp. Stanisława Gądeckiego, księża podkreślają, że pontyfikat Papieża-Polaka, jego świadectwo modlitwy i cierpienia kształtowały ich kapłaństwo i uczyniły z polskich duchownych – niezależnie od wieku – pokolenie Jana Pawła II.

Internetowej zbiórce podpisów patronuje Katolicka Agencja Informacyjna. Mówi Marcin Przeciszewski, prezes KAI.

„Można powiedzieć, że Kościół powszechny po Janie Pawle II rzeczywiście idzie śladami Jana Pawła II i to wymaga w pewnym sensie zadekretowania, docenienia w formie nadania mu tytułu doktora Kościoła” – powiedział Przeciszewski.

Wspierając inicjatywę przewodniczącego KEP, który w sprawie ogłoszenia św. Jana Pawła II doktorem Kościoła zwrócił się do Papieża Franciszka, księża proszą również, aby najbliższe dwa lata w Polsce zostały poświęcone przemyśleniu nauczania Świętego Papieża.

Swoje poparcie dla tej inicjatywy księża mogą wyrazić na stronie: www.ekai.pl

Oceń treść:
Źródło:
;