Imieniny: Wiktora, Cezarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Powolności

Jan Paweł II na dziś

Jan Paweł II zgromadził na Różańcu online prawie 200 tys. osób

 fot. Krzysztof Petela

Ks. Teodor Sawielewicz z podwrocławskiej Oleśnicy codziennie prowadzi na facebookowym profilu i kanale YouTube „TeoBańkologia” internetowy Różaniec w intencji ustania pandemii. W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II z duchownym modliło się blisko 200 tys. osób!

Jak pokazują statystyki mediów społecznościowych, w których udziela się ks. Sawielewicz, jak i kanały, do których wysyłany jest sygnał codziennej transmisji modlitwy różańcowej, czyli „Serce z nieba”, „Ku Bogu” i „EWTN Polska”, każdego dnia do kapłana dołącza około kilka tysięcy nowych odbiorców. 

- W ciągu niespełna kilku tygodni od około 5 tys. osób modlących się z nami co tydzień, aktualnie w transmisji uczestniczy codziennie ok. 100 tys. osób. To bardzo cieszy i raduje na duchu. Widać bowiem, że osoby wierzące, którym w pewien sposób odebrano możliwość spotykania się w kościele, zaczęły szukać wirtualnych przestrzeni do tworzenia specyficznej wspólnoty modlitewnej - opisuje duchowny z Oleśnicy.

Jak dodaje największy rekord uczestnictwa w wieczornym Różańcu padł do tej pory 2 kwietnia, a więc w dniu 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. - Myślę, że jest to spowodowane wspomnieniami sprzed 15 lat i naszym przywiązaniem do papieża Polaka - mówi ks. Sawielewicz.

Duchowny przyznaje, że dziękuje Bogu za to, że ludzie odkrywają moc Różańca. - To jest modlitwa, która naprawdę zmienia losy świata. I ludzie zaczynają czuć to, zwłaszcza w trudnej sytuacji pandemii, co widać po uczestnictwie nie tylko „na żywo”, ale również tym, że retransmisję naszych modlitw oglądają kolejne tysiące osób. Nie chodzi tu o statystyki, ale właśnie o dostrzeżenie, że dzięki Duchowi Świętemu i Maryi naprawdę można polecać się Bogu i otrzymać pokój serca, tak potrzebny w obecnych niełatwych czasach. Kto by pomyślał, że 100-tysięczna internetowa wspólnota modlitewna miała swój początek w transmisji „na żywo” z telefonu - wspomina.

Ks. Sawielewicz dodaje, że bardzo podnosi go na duchu fakt, że w Różańcu uczestniczą całe rodziny. Otrzymuje często zdjęcia i filmy rodziców z dziećmi, które modlą się codziennie o 20:30 wraz z nim. - Być może przymusowe pozostawanie w domu nie tylko uzdalnia do odkrywania głębin modlitwy różańcowej, ale też motywuje do modlitwy z bliskimi w zaciszu domowym, właśnie tradycyjnymi formami - ocenia.

Uczestniczący w modlitwach przyznają, że w ciągu dnia niecierpliwie czekają na wieczorny Różaniec. - Bardzo bym chciał podziękować za te Różańce. Przyznam się szczerze, że gdyby nie cała ta katastrofa związana z wirusem, nigdy bym nie zaczął go odmówiać, a tak wiem, że dzięki tej sytuacji będzie to czynność, która już zawsze będzie gościć w moim życiu, jeśli wszystko zakończy się szczęśliwe. Ślicznie dziękuję za to, że jakimś cudem trafiłem na “Teobańkologię” - brzmi tak wiele świadectw, które otrzymał ks. Sawielewicz.

We wspólnej modlitwie różańcowej z ks. Sawielewiczem można wziąć udział na www.youtube.com/teobankologia oraz www.facebook.com/teobankologia. W ostatnim czasie na „TeoBańkologii” odmawiany jest Różaniec, dodatkowo w środę zebrani proszą o łaski za przyczyną św. Rity, a w piątki odprawiają ponadto Drogę Krzyżową.

Kapłan z Oleśnicy w diecezji wrocławskiej zainicjował również akcję „Zalewamy Facebooka błogosławieństwem!” na fanpejdżu www.fb.com/kaplanskie. Wykonał dla księży specjalne grafiki, które mogą oni udostępniać na swoich profilach w mediach społecznościowych, by zachęcić ich do takiej formy błogosławienia ludzi. Duchowny tworzy także Internetowe Rekolekcje Nieparafialne pod wymownym tytułem  „Pozbądź się wirusa…”.

Oceń treść:
Źródło:
  1. Tak to prawda ...wczesniej rozmawiałam różaniec ale gdy trafiłam do Teobankologii to przyznaje że z niecierpliwością czekam na godz.20.30 jest tak piek je prowadzony przez KS. Teodora a słowa jego trafiają do samego serca i mam wrażenie jakby przemawiał tylko do mnie bo fakty i wydarzenia w ciagu dnia zbiegają się z jego tematem.Nie ma POLITYKI tylko jest głoszenie słowa Bożego i nauka miłość i taki powinien być każdy kapłan dziekuje Bogu że trafiłam na Teobankologie..

  2. Polecam wszystkim na Teobańkologi tworzymy wspólnotę ludzi modlących się razem centrum życia to godz 20.30 pora na Teodora czyli rozmowa z Bogiem poprzez Maryję zapraszam wszystkich

;